הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף בעונת הדיווחים


המשקיעים מוכנים לעונת דיווחים חשובה ואדירה. הרוח הכלכלית מהווה סכנה ממשית לאותן חברות.

הסגר על העסקים עקב וירוס הקורונה שפקד את העולם ומאיים על הכלכלה, בעוד שהמעבר לעבר מציאות ה"נשארים בבית " החדשה יוצרת הזדמנויות מדהימות אך גם מציב מלכודות רבות.

האתגרים הללו מציבים בפנינו הזדמנויות רבות אך גם סיכונים שלא נראו מאז המיתון הגדול ב 2008.

חברות שיכולות להרוויח מכלכלת ה"נשארים בבית" החדשה ירוויחו בגדול, ואילו אלה שנשארו תקועים בעבר יראו את מחירי המניות שלהם צונחים.


נראה כי הכלכלה הסטנדרטית ושוק המניות עשויים להיות כרגע במחלוקת אחד עם השני , אך האם זה באמת המצב? השוק תמיד צופה אל העתיד ולעיתים קרובות אופטימי. שמדובר במניות , הכל תלוי בציפייה מהעתיד.


זה מעלה את אחת הסוגיות המבלבלות ביותר בעונת הדיווחים:


מדוע מניות מסוימות מרקיעות שחקים בעוד שאחרות מתרסקות ?


במאמר זה אנו הולכים להתמודד עם הסוגיה הלא מובנת הזאת. ונלמד על שתי שיטות בעזרתן ניתן להרוויח מ"ההפתעות" בעונת הדיווחים הזו.


להלן 2 סיבות שמניות יכולות לרדת גם לאחר הפתעה חיובית ברווחים:


1. מציאות לעומת ציפיות: ההגדרה הסטנדרטית של הפתעה היא כאשר הרווחים עולים מעל למצופה, את המצופה אנו שואבים מהמספרים "שפורסמו" ע"י האנליסטים שסוקרים את החברות. לעיתים קרובות משקיעים נוטים לפתח ציפיות משלהם שיכולות להיות שונות מאוד משל מהאנליסטים בוול סטריט.

אם יש יותר מידי אופטימיות סביב החברה אז הרווחים בפועל יצטרכו להיות טובים בצורה משמעותית כדי לעמוד באותן ציפיות. המשקיעים פיתחו ציפיות מנופחות. זו הסיבה השכיחה ביותר לכך שמניות מסוימות נופלות לאחר הדוח גם אם היה דוח חיובי.


2. איכות הדוח: הרווחים האיכותיים ביותר מגיעים מצמיחת הכנסות חזקה. המשמעות היא שמוצרי החברה או השירותים של החברה הם בעלי ביקוש גבוה וגדל ועליהם להישאר כך בעתיד. עם זאת, בימינו , מרבית הרווחים שדווחו הגיעו מהקיצוץ בהוצאות השוטפות. הבעיה במהלכים אלה היא שהם לא מתמשכים. כאשר השוק מקבל תחושה שהרווחים אינם ברי קיימא, לא משנה כמה חזק קצב המכירות, מניות החברה ככל הנראה יירדו.


2 דרכים להרוויח כסף מעונת הדוחות:


אז עכשיו, לאחר שתיארנו דברים שיכולים להשתבש לאחר עונת הדוחות, בואו נעלה הילוך ונדבר על משהו חשוב עוד יותר; כיצד להרוויח מאותן הפתעות. להלן שתי דרכים :


הדרך הטובה: קנו מניות של חברה שעלתה לכותרות. מניות אלה יוצרות סחף בקרב המשקיעים וחוות את מה שאקדמאים מכנים "הודעה מוקדמת על רווחים " מחקרים מראים בבירור כי מניות אלה בדרך כלל עולות במהלך 9 החודשים הבאים. לעומת זאת, עליכם למכור כל מניה בתיק שלכם אשר מפספסת את תחזית הרווחים שלה, מכיוון שהיא עשויה להפגין ביצועים ברמה נמוכה מהמצופה בהשוואה לשוק ברבעונים הקרובים. החיסרון של גישה זו הוא שיש אלפי מניות לבחירה בכל רבעון.


הדרך הטובה ביותר: מצא מניות שיש עליהן דיבור אבל עדיין לא הגיעו לכותרות. קנו את המניות מעט לפני ההכרזה ותיהנו מרווחים מהירים של 10%, 15%, 20% לפני שמדווחים עליהן רשמית. אין נוסחת פלא לשוק המניות, אז איך זה אפשרי ??? אך אל תדאגו; זה לא מופע קסמים. זה מדע טהור. הקונספט לתפוס מניות זמן קצר לפני שהן מגיעות לכותרות הוא כבר זמן רב ה"גביע הקדוש" בהשקעות במניות. מומחים רבים ניסו ולא הצליחו לבצע את העבודה הזו. בשלב מוקדם מצאנו רמזים שאמרו לנו אילו מניות עשויות להפתיע, אך לאו דווקא לעלות במחיר.


רוצים לדעת לפני כולם באילו מניות כדאי להשקיע? הצטרפו למסלול GOLD וקבלו התנסות חינם למשך 30 יום

למידע נוסף>> https://www.fjord.co.il/long-short

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ