לצוד את הדוב - מה אומרים המשקיעים הגדולים?

עודכן ב: 22 נוב 2018


נפח המסחר היה נמוך במיוחד בימים האחרונים כפי שהיינו מצפים בתקופה שלפני חג ההודיה, אבל עובדה זו לא מנעה מהשוק לרדת בחדות בשבוע השני ברציפות בימים שני ושלישי השבוע.

הבעיה העיקרית כיום היתה ענף הטכנולוגיה. באופן ספציפי , דיווחיה של חברת Apple אשר ציינו כי החברה צפויה לקצץ בהזמנות הייצור עבור שלושה דגמי iPhone שהושקו לאחרונה. מניות החברה ירדו כמעט 4%, והמשיכו בגל הביצועים השליליים מהשבוע שעבר.

אפל, כסיפור השוק כולו ... במיוחד ענף הטכנולוגיה. רוב חברות הטכנולוגיה האחרות הציגו ביצועים גרועים עוד יותר. פייסבוק צנחה ב -5.72%, נטפליקס ירדה ב -5.45%, אמזון ירדה ב -5.99% וגוגל (Alphabet) ירדה ב -3.91%.

בהתחשב בעודף האדום הזה, לא הייתה כל ברירה למדד הנאסד"ק אלא ליפול מטה ... וחזק. המדד ירד ב 3.03% (או כ 219 נקודות) ל 7028.48. ירידה חדה עוד יותר ממה שהייתה בשבוע שעבר.

בעוד למניות הטכנולוגיה יש מספיק כוח כדי לעלות את השוק מעלה, הן לא היחידות בעלות ההשפעה היום. כאשר נושא מלחמות הסחר עדיין ברקע, הנשיא טראמפ נשמע אופטימי יותר וצידד בדעה כי ניתן להגיע לעסקה עם סין סביב מפגש ה- G-20 בארגנטינה, שיתקיים בעוד פחות משבועיים.

אבל בסוף השבוע, סגן הנשיא מייק פנס דיבר רבות על נושא המסחר בפגישת APEC בפפואה, גינאה. השוק לא יוכל באמת להירגע כאשר נושאי הסחר פתוחים. עד שתחתם עסקה אמיתית או סוג של הפסקת אש. אבל עדיין, המשקיעים מגיבים בחיוב לכל הודעה אופטימית בנושא.