מלחמת הסחר בין סין לארה"ב מתגברת

עודכן ב: 1 יול 2018
ביום שני האחרון (25/6/18) שוק המניות האמריקאי ספג יום אדום במיוחד עם ירידות של 1.3%-2%, בתוך היום אף החריפו עד ל-2.9%. וזאת בעקבות החששות הגוברות כי ארה"ב וסין פונות לעבר מלחמת הסחר. ההפסדים היו רחבי היקף. עם זאת, השוק אכן התאזן מתחת לשפל על רקע כמה הערות שיצאו מהבית הלבן.

ה-S & P 500 איבד 1.4%, אבל הצליח לסגור את מעל הממוצע נע 50 שלו למרות שנסחר רוב הזמן מתחת לרמה הטכנית שלו. הדאו, לעומת זאת, איבד 1.3% ונגרם לו נזק טכני, נסגר מתחת לממוצע נע 200 שלו בפעם הראשונה מזה שנתיים. הנאסד"ק היה חלש במיוחד, איבד 2.1%, כאשר מניות הטכנולוגיה נאבקו, והראסל 2000 איבד 1.7%. - הפחד ממלחמת הסחר הסלים לאחר דו"ח סוף השבוע של "וול סטריט ג'ורנל"

שממנו עלה כי ממשלת טראמפ מבקשת לחסום חברות סיניות מלהשקיע בחברות טכנולוגיה בארה"ב. שר האוצר, סטיבן מנוצ'ין, הפריך את הדיווח בציוץ בטוויטר ביום שני בבוקר, ואמר כי הממשל פועל על מנת למנוע מכל מדינה זרה כלשהי "לגנוב את הטכנולוגיה שלנו", ולא רק כנגד סין. פיטר נבארו, יועצו הראשי של הנשיא טראמפ , הופיע מאוחר יותר ב- CNBC, ואמר כי המכירות היו "very large overreaction", או בתרגום חופשי -תגובה מאוד מוגזמת. וקבע כי לבית הלבן אין תוכניות להטיל הגבלות השקעה כלשהן. הערותיו של מר נווארו חיזקו את השוק, וצימצמו את ההפסד ב-S & P מ -2.0% ל -1.2% אחר הצהריים.


תשעה מתוך 11 מגזרי ה- S & P סיימו את יום שני בטריטוריה שלילית

כאשר הקבוצות הרגישות הן החלשות ביותר. מגזר הטכנולוגיה המשוקלל (-2.3%) הסתיים בתחתית הסקטור הענפי. ענף השבבים היה חלש במיוחד, ירידה של 3.1% במדד השבבים של פילדלפיה, ענקיות טכנולוגיות נאבקו קשות; Facebook (FB 196.35, -5.39), Apple (AAPL 182.17, -2.75), Amazon (AMZN 1663.15) -52.52), Alphabet (GOOG 1124.81, -30.67), Netflix (NFLX 384.48, -26.61) הפסדים של בין 1.5%-6%. במקום אחר, הרלי דייווידסון (HOG 41.57, -2.64) ירדה ב -6.0% לאחר שהודיעה ​​כי הוא לא תעלה מחירים לכיסוי עלות התעריפים של האיחוד האירופי; במקום זאת, זה תפעל במטרה להעביר את הייצור למתקנים בינלאומיים.


בצד החיובי יותר - תוצאות טובות של סקטור צרכנות(0.4%) ושירותים (+ 1.7%)

שסיימו את יום שני בסגירה ירוקה. בסקטור הצרכנות , (Campbell Soup (CPB 42.23, +3.63 זינקה ב -9.4%, (Kraft Heinz (KHC 63.32, +0.11 הוסיפה 0.2% בעקבות דיווח ב- NY, כי קראפט עשוייה להתעניין ברכישת יצרניות המרק.


אג"ח ממשלתי ארה"ב

עלו , ושלחו תשואות לאורך כל העקום. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל- 10 שנים עלתה בשתי נקודות בסיס ל 2.88%.


מדד VIX

בנתיים מכיוון אחר, המדד המכונה לעתים קרובות "מדד הפחד של המשקיעים", זינק ב -28.8% והגיע לרמתו הגבוהה ביותר מאז סוף אפריל 2018.


דוח מכירות בתים חדשים לחודש מאי

  • מכירות בתים חדשים בחודש מאי פגעו בשיעור שנתי של 689,000, שהוא מעל הקונצנזוס של 666,000. קריאת אפריל תוקנה ל -646,000 (מ -662,000).

מהדו"ח עולה כי לא היה שום גידול במכירות בתים חדשים מחוץ לאזור דרום ארה"ב. זהו האזור הגדול ביותר עבור מכירות בתים חדשים. אם כי, יש בו ריכוז של של דירות במחיר נמוך יותר, אשר מסייע להסביר את הירידה השנתיתי בחציון ובממוצע מחירי הדירות ביתר האזורים.

  • ביום שלישי, המשקיעים יקבלו את מדד Case-Shiller 20-City לחודש אפריל ואת מדד אמון הצרכנים של מועצת המנהלים לחודש יוני.


סיכום מדדים ארה"ב

מדד הנאסד"ק + 9.1% מתחילת השנה

ראסל 2000 + 8.0% מתחילת השנה

ה- S & P 500 מתחילת השנה + 1.6%

מדד הדאו ג 'ונס - 1.9% מתחילת השנהאירופה

ביום שישי האחרון הבורסה האירופאית סגרה במגמת עליה כשמדד ה-   FSE100 עלה ב1.75%. ברמה השבועית, המדדים הראשיים סגרו במגמת ירידה כשמדד 30DAX ירד בכ-4.04%. במדינות גוש האירו נעשתה הסכמה בין 19 שרי האוצר לגבי האפשרות לאפשר ליוון להתנתק מהסיוע האירופאי. בכך שהם יפרסו את חובותיה בסכום של כ-15 מיליארד דולר.

חברת Airbus הודיעה שבמידה ובריטניה תצא מהאיחוד האירופאי ללא הסכם כלשהו, החברה תשקול בשנית את פעילותה בשטח בריטניה.

ניירות הערך שעלו השבוע באירופה: ISAT: סגר את השבוע בעלייה שבועית של 10.58%. FTI: סגר את השבוע בעלייה שבועית של 5.66%. WG: סגר את השבוע בעלייה שבועית של 5.58%.

ניירות הערך שירדו השבוע באירופה: PPC: סגר את השבוע בירידה של 6.28%. IFX: סגר את השבוע בירידה של 2.45%. ETE: סגר את השבוע בירידה של 2.03%.אירועים בולטים השבועהדוחות הרבעוניים המתפרסמים השבוע

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ