5 סיבות להשקיע באנרגיה ירוקההביקוש לאנרגיה עולה עם גידול האוכלוסייה העולמית. עם זאת, יש שאלה אחת שעולה במוחם של המשקיעים: האם טוב להשקיע באנרגיה מתחדשת?


ההתחממות הגלובלית ושינויי האקלים מהווים חששות עיקריים בעולם כיום. השימוש במקורות אנרגיה בלתי מתחדשים כמו דלקים מאובנים (פחם, גז, נפט ואנרגיה גרעינית) הוא הגורם לשינויים סביבתיים.


שימוש תכוף במקורות אנרגיה בלתי מתחדשים מזיק לסביבה ולבריאותנו. ייצור האנרגיה ממקורות אלה פולט גזים הלוכדים חום כגון פחמן דו חמצני. הם גורמים לרוב פליטות גזי החממה בעולם.


על פי מחקר שנערך לאחרונה, אם הפליטות ימשיכו לעלות ואינן נשלטות, האטמוספירה תחמם בכ -2.7 מעלות פרנהייט עד שנת 2040 (סטארק, 2019).השקעה באנרגיה ירוקה


ניתן להחליף משאבי אנרגיה מתחדשת בקלות בטווח זמן קצר מכיוון שהם מגיעים ממקורות טבעיים. דוגמאות למקורות אנרגיה מתחדשים כוללים: סולארית, רוח, הידרו (מים), אנרגיית ביולוגית (הפקת אנרגיה מתהליכים ביולוגים), גיאותרמית (ממאגר החום הפנימי של כדור הארץ) וכו '.


מקורות אנרגיה אלה משפיעים לטובה על הסביבה ועל בריאותנו. הם מפחיתים את פליטת גזי החממה לאטמוספירה וממלאים תפקיד חיוני במאבק בשינויי האקלים.


השימוש בשמש לשירותי חשמל ואנרגיה נפוץ בימים אלה. יתר על כן, שימוש בכלי רכב חשמליים/סולאריים, מכשירים חסכוניים באנרגיה, שירותי אנרגיה המונעים על ידי שמש, טורבינות רוח, מערכות משאבת חום גיאותרמית, כוח מים וכו '.


אנשים החלו לדמיין עתיד ירוק יותר.


נתח שוק עולה


דלקים מאובנים מוגבלים, ויש להם עלויות בלתי צפויות. התקדמות טכנולוגית סייעה בייצור שירותי אנרגיה שונים עם מקורות אנרגיה מתחדשים. יתר על כן, ממשלות מדינות רבות החלו להשקיע בתחום האנרגיה המתחדשת. כל הפעילויות הללו הגדילו את הפוטנציאל לצמיחה במגזר זה.


מדיניות הממשלות בנוגע לשינויי האקלים והשימוש באנרגיה מתחדשת הולכות ומחמירות. העתיד נראה ירוק.


בשנת 2017 הוערך שוק האנרגיה המתחדשת העולמית ב -928 מיליארד דולר. היא צפויה להסתכם בסביבות 1.5 טריליון דולר עד 2025, בקצב גידול שנתי של 6.1%.


המחקר גם אומר כי נתח השוק של דלקים מאובנים צפוי לרדת בכ -46%. כוח המים בקנה מידה גדול יעלה כחלק ממשאבי האנרגיה הירוקים. באופן דומה, החלק המשולב של אנרגיית השמש והרוח יגדל מ -3% ל -16% עד שנת 2030.


מתקני פאנלים סולאריים על הגג יעלו, ועלויותיהם יפחתו. הם יהוו מקור חשמל משמעותי בבתים ובבניינים. יתר על כן, תהיה עלייה בכמות תחנות הרוח לייצור אנרגיה.


צמיחה מטאורית


שוק האנרגיה המתחדשת ראה צמיחה מרשימה בשנים האחרונות. למרות שדלקים הם עדיין מקור האנרגיה העיקרי, אנרגיה מתחדשת הפכה לחלק גדול מתחום האנרגיה, במיוחד בשנתיים האחרונות. זה גם בגלל החששות הגוברים משינויי האקלים.


אין ספק שהעתיד הוא באנרגיה המתחדשת. אלה חדשות טובות למשקיעים בתחום.


תעודות סל אנרגיה מתחדשת


השקעה בתעודת סל כמו Invesco WilderHill Clean Energy (PBW) היא הדרך הקלה ביותר למשקיעים לתרום לתחום האנרגיה הירוקה. תעודת סל Invesco WilderHill Clean Energy משקיעה במדדים עם מניות של חברות נסחרות בארצות הברית העוסקות בקידום אנרגיה נקייה ושימור סביבתי.