סקירה מלאה לאור חידוש מלחמת הסחר

מי יכול להאשים את שוק המניות על כך שהוא מגיב כל כך גרוע למלחמת הסחר המתעצמת בין סין לארה"ב? אנו יודעים כי המשקיעים שונאים אי-ודאות. אבל הם שונאים במיוחד את המלחמה הפוליטית והכלכלית המתעצמת בין שתי המעצמות החשובות ביותר בעולם.

מלחמת הסחר מתחדשת

למרות שתמיד ישנה תקווה לעסקה מסחרית, ארה"ב וסין מעולם לא היו קרובות לביצוע הסכם הסחר ביניהן. ושני הצדדים עשו עבודה מצוינת מבחינה תעמולתית כאשר נראה כי מסתמנת הפסקת אש מסחרית קרובה. על מנת לנטרל ככל האפשר את הפגיעה של מלחמת הסחר בין סין וארה"ב. האסטרטגיה לטווח קצר היא להשקיע בנכסים הגנתיים או בנכסים המציעים קוראלציה שונה משוק המניות. הקבוצה הראשונה כוללת את תחום השירותים (XLU), אשר אגב, הוא אחד הסקטור במדד ה- S & P 500 היחיד מתוך 11 הסקטורים שזכה לעליות במהלך השבוע הסוער האחרון. הקבוצה השנייה כוללת תחומים כמו נדל"ן, סחורות וה- Small Caps אשר מציעים ערך יחסי טוב והם נוטים פחות לזעזע מן הסחר הרב לאומי לעומת עמיתיהם ה- Large Caps.

חוסר היציבות הכלכלית והפוליטית שאמור להועיל לנכסים כמו זהב לא התממש עד כה. הזהב היה תקוע באותו אזור סחר בחמשת החודשים האחרונים. לעומת זאת, הזהב הציג ביצועים טובים מאוד במהלך אוקטובר - דצמבר בזמן התיקון החד ב- 2018. אבל מאז, הוא איבד את המומנטום. אנחנו עדיין מאמינים שיש להחזיק בפוזיציה זו ככלי הגנתי לגיוון התיק.