הצד החיובי של הפאניקה בשווקים

עודכן ב: 27 דצמ 2018

המשקיעים נעשים עצבניים יותר ויותר, כאשר התנודתיות בשוק המניות ממשיכה. ניתן למצוא ראיות לפניקת המשקיעים במקומות רבים. במיוחד באתרי החדשות! עם זאת ישנם אינדיקטורים רבים נוספים שיכולים ממש למדוד לנו את מד הפאניקה בשוק. לדעתנו, לסביבת ההשקעות הנוכחית יש את כל הסימנים הקלאסיים של תיקון - נסיגה לטווח קצר, אשר מונעת מרגשות ועם ניתוק אופייני מהמציאות הכלכלית: פחד ודאגה עזים עם יסודות כלכליים שנותרו חזקים למדי.
אחד כזה מגיע מהאגודה האמריקנית למשקיעים פרטיים (AAII). בסוף השבוע שעבר, הם אמרו כי הסנטימנט הדובי - שנמדד כציפייה שמחירי המניות יפלו במהלך ששת החודשים הבאים - זינק ב -18.4% ל -48.9% תוך שבוע בלבד. מדד ה - AAII ציין כי 48.9% זוהי למעשה האינדיקציה הדובית הגבוהה ביותר מאז אפריל 2013, והיא גם מסמנת את השבוע העשירי ברציפות, בו הסנטימנט הדובי נמצא מעל הממוצע ההיסטורי.


כמו כן, מדד ה - AAII הציג כי הסנטימנט השורי - הנמדד בציפייה שהמחירים יעלו במהלך ששת החודשים הבאים - ירד ב - 17% - ל 20.9%, הרמה הנמוכה ביותר מאז מאי 2016.


בשבועות האחרונים נראה כי המשקיעים מגיבים בהתרחקות ממניות ו"ריצה לחוף מבטחים", כביכול. נתונים שבועיים של קרנות הנאמנות המניתיות בארה"ב מראים שהן הגיעו לשיא בפדיונות בשבוע החולף מאז ה-10 בדצמבר, ומכאן שהאיגרות עלו ב- 8.24% ב -20 ימי המסחר המובילים עד 18 בדצמבר. מדובר בביצועים החלשים ביותר ביחס למניות ולאג"ח בשנתיים האחרונות. וכאילו לא היינו צריכים עוד ראיות לסנטימנט דובי, יש לנו עוד אחד - המשקיעים קונים אופציות מכר (PUT) ומוכרים אופציות רכש (CALL) בכמה מן הרמות הגבוהות ביותר שנצפו בשנתיים האחרונות.


למה התנהגות המשקיעים צריכה דווקא לעשות אתכם שוריים?


ברור למדי שהיום הפסימיות גבוהה במיוחד והאופטימיות נמוכה במידה יוצאת דופן. אין הרבה משקיעים ששואלים את עצמם מה הם צריכים לקנות היום, השיחות מכוונת יותר ל- האם זה הזמן למכור? או ללכת לכיוון הגנתי?


"המשקיעים צריכים לחשוש כאשר אחרים חמדנים וחמדנים כאשר אחרים חוששים"

מוקדם יותר ציינו כי הפעם האחרונה בה המשקיעים היו דוביים כך על השוק זה היה באפריל 2013, אבל תסתכלו מה מדד ה- S & P 500 עשה באותה שנה.

השורה התחתונה למשקיעים


שבועות קשים עברו על משקיעי המניות, אבל אנו מאמינים שתנודתיות זו מכילה את כל הסימנים הקלאסיים של תיקון לטווח קצר, ובמצבים כאלה מבחינה היסטורית זה תמיד היה נכון להישאר רגוע וממוקד בטווח הארוך. כפי שמציין ה- AAII , מקרים של פסימיות משקיעים קיצוניים באו בעקבות תשואות של יותר מ -6 ו -12 חודשים עבור ה- S & P 500. בהמשך, אנו חושבים שסבלנות תתגמל את המשקיעים.

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ