האם המגיפה יכולה להוביל לתנופה כלכלית גדולה? או אולי למשבר מתמשך ?השפעת הספרדית ב -1918 ומלחמת העולם הראשונה גבו מחיר הרסני מהחברה ומהכלכלה העולמית. יותר אנשים מתו מהשפעת הספרדית מאשר מהמלחמה, כאשר המספרים נעים בין 50 מיליון ל 100 מיליון. קחו רגע ונסו לדמיין כמה מאתגרת הייתה התקופה עבור אנשים מסביב ל עוֹלָם. כמה בלתי אפשרי זה בטח הרגיש להיות אופטימי לגבי העתיד הכלכלי, בתקופה כה חשוכה.


אבל מה שקרה אחר כך לא היה תחילתה של תקופה חשוכה, זו הייתה תחייה מוחלטת של התרבות והכלכלה.

בעשור שלאחר מגיפת השפעת הספרדית ומלחמת העולם, כלכלת ארה"ב צמחה מעל 40%, כאשר הייצור ההמוני הוביל ליותר סחורות ויותר מקומות עבודה, ובתעשיות הרכב והתעופה ראו צמיחה מהירה. נשים קיבלו זכות בחירה. שוק המניות זינק. והארה"ב ביססה את מקומה כמעצמה עולמית.


אז אם מגיפה זו אכן פותחת את הדלת לתנופה כלכלית, נותרה השאלה אילו חידושים עשויים להוביל אותנו לפרק הבא הזה? נראה כי הטכנולוגיה נמצאת בחזית, אך אל תשכחו את חשיבות הגיוון. זמן לא רב לאחר מכן התמודדה ארה"ב עם מערך אתגרים חדש - הגעתה של מלחמת העולם השנייה וגלים מקבילים של מגיפת הפוליו. המלחמה הגבירה את הייצור והסחר בקצבים עצומים.


ואז בשנת 1949 הופיעה מגיפת הפוליו החדשה והשתוללה במספר מרכזי אוכלוסייה. ארה"ב נקלעה לתמונות קשות של ילדים בכסאות גלגלים, קביים וסד. ב"עונה השנייה" של פרוץ הפוליו ב -1952 היו 57,628 מקרים, 3,145 מקרי מוות ו -21,269 שחוו שיתוק.


אף על פי כן, מפעלי הפלדה פרחו, תעשיית הנפט המתהווה התרחבה במהירות, תנועת זכויות האזרח נולדה ו"תור הזהב של הקפיטליזם האמריקני " נולד גם הוא. שוק המניות, כבש שיאים חדשים. ואז הגיעה מגיפת H2N2 מהשנים 1957-1958, שלאורך זמן הובילה לכ -1.1 מיליון מקרי מוות ברחבי העולם. כ -20 מיליון אמריקנים נדבקו ו -116 אלף מתו. עם זאת, התקופה שלאחר מכן הייתה אחת מהתקופה הכלכליות הטובות ביותר בתולדות ארה"ב. במהלך שנות השישים מעריכים כי צמיחת התוצר הריאלי עמדה על כ -5% בממוצע, כאשר הצמיחה הייתה 8.5% בשני הרבעונים הראשונים. גם השכר הממוצע בארה"ב גדל במהלך העשור ב 32%,


לסיכום

מגיפת Covid-19 המתמשכת - יחד עם סיקור חדשותי מוגזם ורחשים על כך שהמצב הכללי מחמיר - עשויה להראות כאילו תחזית הצמיחה בשנים או העשור הקרובה היא פסימית במקרה הטוב. עבור חלקכם עשויה להיות אפילו התחושה שהמשק והתרבות לעולם לא יתאוששו. אנחנו ממש לא מסכימים עם זה. הדרך לצמיחה בעקבות המגיפה עשויה להיות לא אחידה וכמעט ודאי שתארך זמן רב. אבל אנו מאמינים בכושר החדשנות של היזמים בכלכלה האמריקאית, מערכות והמצאות טכנולוגיות שמעצבות מחדש את העסק בדרכים חדשות. המעבר ייקח זמן, אבל אנו חושבים שנראה תחייה כלכלית חזקה כאשר המשבר יתפוגג.


  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ