האם החוב והגירעון האמריקני יצאו משליטה?

הגירעון התקציבי בארה"ב - שהוא ההבדל בין מה שהממשלה מוציאה ומרוויחה (תקבולי מיסים) בשנה נתונה - זינק ל -3 טריליון דולר ב -12 החודשים שהסתיימו ב -30 ביוני 2020. ההוצאות עלו בצורה דרמטית בחודשים האחרונים כתגובה למגיפה. ואילו הכנסות המס צנחו. בחודש יוני בלבד הוציאה הממשלה הפדרלית 864 מיליארד דולר יותר ממה שהרוויחה, וזה כמעט שווה לכל הגירעון שנרשם בשנת הכספים 2019.


ובנוסף הקונגרס חזר מהפסקת הקיץ ביום שני, ועדיפות עליונה על הפרק היא לשקול את שאלת הגירוי הפיסקלי שוב. כפי שהיא נראית כיום, בשורה התחתונה, בעיניי, מגיעות עוד הוצאות מצד הממשלה, שאמורות לעלות בקצב ולרשום את הגירעון הגדול ביותר ביחס לאחוז מהתמ"ג מאז מלחמת העולם השנייה.

המניות עלו כתוצאה מחדשות אופטימיות סביב חיסון פוטנציאלי נגד הוירוס כמו גם נתונים כלכליים חיוביים. אבל אם היית ממתין למאמרי חדשות אופטימיים, היית יכול לפספס את העלייה בשווקים. זו הסיבה שניסיון לתזמן את השווקים יכול להיות משחק מסוכן.


הגירעון הגובר מדי שנה פירושו כי סכום החוב הכולל בספרי ארה"ב ממשיך לעלות. התמונה למטה מציגה את החוב הפדרלי הכולל של ארה"ב כאחוז מהתמ"ג לאורך השנים, שכפי שאתם יכולים לראות, הוא ממשיך לעלות גבוה יותר. אני יודע שקוראים רבים חשים לא בנוח מהחובות הבלתי נגמרים (כרגע מעל 25 טריליון דולר), ודואגים כיצד ומתי זה יגמר.
אנו מזדהים עם החששות מעליית החוב ואיבוד שליטה על ההוצאות הממשלתיות שעולות, אך איננו שותפים בהכרח לדאגות הללו. יש דרך אחרת לחשוב על חובות וגירעונות, אשר עבור אנשים רבים מנוגדים לכל מה שהם מכירים ומבינים לגבי חובות. כאשר אנשים חושבים על חובות, הם כמעט תמיד מחליטים לחשוב על זה במונחים אישיים. את הלוואת הרכב שעליהם לשלם. חוב כרטיס האשראי הגובה ריבית. חשבונות המשכנתא, הלוואת הסטודנטים שעשויים להיערם. מלבד חובות משכנתא, שיכולים לעזור למשק בית לבנות הון עצמי, קטגוריות החוב האחרות נראות בצורה שלילית. החוב הוא רע - הוא גורע מהערך הנקי שלך, והריבית שאתה משלם על החוב היא המקבילה להפסד כסף (אלא אם כן, למשל, שלמת כסף כדי להקים עסק שמניב הכנסה).


עם זאת, כשחושבים על ארצות הברית, זה קריטי לא לחשוב על חובות או גירעונות במונחים אישיים. ראשית, למשק ארצות הברית אין תאריך סיום. בני אדם עשויים לחיות רק בגיל 80 או 90, מה שאומר שיש לנו מספר מוגבל של שנים להוריד את החוב מהספרים שלנו. אבל כלכלת ארצות הברית יכולה להתקיים מבחינה טכנית תמיד - לגדול עם הזמן, ללוות לאורך זמן, לפרוע חוב באמצעות הכנסות ממסים לאורך זמן, לגדול יותר, ללוות יותר, לפרוע עוד ועוד חובות ועוד ועוד.


הלוואת כסף לארה"ב מעולם לא הייתה זולה יותר. נכון ל 15- ביולי התשואה על אגרות החוב האמריקאיות למשך 30 שנה עומדת על 1.33%. שאלו את עצמכם: אם הייתם יכולים לקנות בית עם משכנתא של 30 שנה של 1.33%, הייתם לווים את הכסף וקונים אותו? ארצות הברית יכולה כרגע לצאת לשווקי החובות ולשאול כסף כמעט ללא ריבית, על פי נתוני משרד האוצר האמריקני, עלויות הריבית נטו - המייצגות את עלות הלוואת הכסף - ירדו ב -11% בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2020. ארה"ב מעולם לא החמיצה תשלום ריבית, וכנראה שלא תעשה זאת בחייכם.


לסיכום

המפתח העיקרי הוא לא לחשוב על רמת החוב המוחלטת של ארה"ב, אלא לשקול את היכולת להמשיך ולשלם תשלומי ריבית על החוב לאורך זמן. במשבר חוב, המשקיעים היו מודאגים מהיכולת של המדינה לבצע תשלומי ריבית ולהחזיר חובות, מה שידחוף את הריבית גבוהה יותר - לא תהיה נמוכה כמו עכשיו. אתם זוכרים אולי את יוון בשנים שלאחר המשבר הכלכלי של 2008, כאשר תשואות האג"ח זינקו והמדינה לא הצליחה למכור אג"ח בשוקי החוב. הבנק המרכזי של אירופה נאלץ להיכנס לרכישת חובות יווניים, ובסופו של דבר יוון הצליחה להיכנס שוב לשווקי החוב.


לארצות הברית אין בעיה זו כיום. היות והיא הכלכלה המגוונת והעשירה ביותר בעולם, אנו חושבים שברור שהמשקיעים העולמיים לא רק רוצים את החוב שלה, אלא חושקים בו. למרות כל הבעיות הנוכחיות בעולם ובארה"ב, אגרות החוב הממשלתיות בארה"ב נחשבות עדיין בין ההשקעות הבטוחות ביותר בעולם. רעיון זה עשוי להדהים משקיעים רבים בהתחשב באקלים הפוליטי / כלכלי, פשוט תסתכלו על שיעורי הריבית - הם מספרים הכל.

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ