האם זה הזמן להיות אגרסיבים?

כשמשקיעים שואלים אותנו האם עכשיו הגיע הזמן להיות אגרסיבים בשוק המניות, אנו לרוב עונים את אותה התשובה: תלוי. תלוי כמה מהר תזדקקו לכספים המושקעים, תלוי כמה נוח לכם לקחת סיכון נוסף ומה פיזור השקעותיכם כיום ובעוד הרבה משתנים נוספים. אבל אם אתם כן מרגישים בנוח עם הסיכון הפוסט הבא בשבילכם.


אם נדבר על מה שקורה בתקופה האחרונה בשווקים אנחנו כנראה צופים בתצוגת תכלית של שוק המניות השורי הארוך והמשתלם ביותר בהיסטוריה! ומי שכן מוכן לקחת סיכון אחרי שלקח בחשבון את שלל המשתנים, כדאי לו לחפש בימים אלו את מניות הצמיחה האגרסיביות.


מי אלו אותן "מניות צמיחה אגרסיביות"? אנו נוטים להתמקד בעיקר בקטגוריית ה- Small Caps וה- Mid Caps שמגלמות פוטנציאל גדול בזמנים בהם התאבון גדל בשווקים. בואו נבין מדוע באמצעות אינדיקטורים שתומכים במגמה.


הבנת האינדיקטורים המובילים היא בראש ובראשונה החשובה ביותר כאשר אנחנו שוקלים לקחת סיכונים גבוהים יותר. הראשון והחשוב ביות הוא - התנהלות הבנק המרכזי בעניין הריבית. ללא ספק הגורם הגדול ביותר השולט בתנועת הכסף. ככל שהשיעורים נמוכים, המניות נוטות להציג עליות. זה ניכר ביום רביעי האחרון, כאשר ה- S&P הגיע לשיא חדש נוסף של כל הזמנים לאחר שהפד הוריד את הריבית בפעם השלישית השנה.


אינדיקטור חשוב נוסף הוא צמיחת שוק העבודה. האבטלה נמצאת כמעט בשיעור שיא נמוך ב - 50 השנים האחרונות. מה זה אומר? שלצרכנים יש יותר כסף לבזבוזים. הם מרוויחים יותר דולרים = הוצאה רבה יותר. בתוספת נתון נוסף - אמון הצרכנים שגם הוא נושק לשיאים, נתוני תוצר חזקים והכנסה פרטית ברמה הגבוהה ביותר מזה 20 שנה ! ויש לכם נוסחה שתוביל את החברות ליותר מכירות וגדילה ברווחים.


השוק צפוי לפרוץ לשיאים חדשים ומניות הצמיחה האגרסיביות יובילו את המהלך ככל הנראה. אין מה לחשוש משיאים חדשים באותן המניות. ההיסטוריה הראתה שלמניות שכובשות שיאים חדשים יש נטייה חזקה להמשיך את המגמה. למעשה, מחקרים הראו כי המניות בדרך כלל עולות בששת החודשים שלאחר מכן לאחר כבישת שיאים של כל הזמנים. שלבו זאת עם רווחים חזקים לאותה החברה והתחזית היא שורית עבור מגזרים רבים.


  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ