סקירה מלאה - מאי 2020 הפחד עדיין קיים

השבועות הראשונים של חודש מאי העניקו למשקיעים מפגן רב עוצמה של ראלי כמעט היסטורי. כמובן שהראלי הזה באה לאחר ירידה היסטורית במדדי המניות מסוף פברואר ועד אמצע מרץ. בשוק המניות, האג"ח בדירוג גבוה והאג"ח זבל הורגשה העלייה (בעיקר בזכות הסטרואידים הממשלתיים שהוחדרו למערכת - בוודאי במקרה של איגרות חוב עם IG ו זבל), ראינו את מדד התנודתיות VIX יורד ב 50%. אבל יש לציין כי ה- VIX עדיין מגלם עלייה של כמאה אחוז + מרמת אמצע פברואר והמניות עדיין אינן מגיעות לשיא ונסחרות מתחת לקו ההתנגדות. לכן, למרות שהפגנת הכוח הייתה מרשימה, הניסיון מצריך מאיתנו להיות מודעים לסיכונים ולהיות שקולים ולא לרדוף אחרי מחירי שיא.


לטווח קצר (בתרשים היומי) ההתנגדות במדד ה- S&P500 עומדת על 2,909.75, סביב נקודה זו יש לשמור על זהירות מוגברת.אפילו אם אנו מסתכלים על התרשים השורי יותר של מדד ה NASDAQ, אנו מאמינים שרצף של חמישה גלים עולים רק הושלם וכי נסיגה של 8% - 9% אמור לקרות בטווח הקצר. בהתאם בת. הסל - ההתנגדות ב- SPY המתאימה בתרשים היומי עומדת על 291.22. QQQ, נכון לעכשיו ב 215.29, יכול בקלות לחזור להיסחר סביב 200.מבט כללי


מדד התנודתיות VIX תקוע בין אזור הפחד והשאננות כשמחירי המניות עוברים ממכירת יתר לקניית יתר. המצב עשוי להשתפר, אך לא עד שהוא יחמיר שוב. ותיקון עמוק יותר, אמור לדחוף את VIX וגם את הזהב גבוה יותר באופן משמעותי. מרבית המטבעות העולמיים כמו האירו חלשים ביחס לדולר האמריקאי. אג"ח ממשלתי ארוך נסחר בטווחים גבוהים היסטורית בכל קנה מידה. הפחד עדיין מורגש. תנודתיות בשוק המניות (VIX) זינקה לרמה של למעלה מ -200% מתחילת 2020. הזהב מתחזק וזאת גם בשל מדיניות רופפת ופזרנית של בנקאים מרכזיים. אצל ממשלות ובנקאים מרכזיים, שום מחיר אינו גבוה מכדי להביס את וירוס הקורונה. דבר זה מאוד תומך בזהב.


מבט גלובלי


התפרצות וירוס הקורונה שלחה את מחירי המניות בעולם לסחרור. ההפסדים היו מהירים, זועמים ועמוקים. מרבית תעודות הסל במדינות סובלות מהפסדים דו ספרתיים וכולם התגלגלו למגמה דובית. הנפילה הכלכלית בגלל הסגר במדינות ושיתוק הפעילות העסקית באה לידי ביטוי במחירי המניות. פחד המשקיעים פועל באופן מכריע והנזק הפסיכולוגי גובה את אותותיו.

באופן מוזר, המניות הסיניות (GXC), מוקד הנגיף, הן בעלות הביצועים היחסיים הטובים ביותר ברחבי העולם. במקומות אחרים בארה"ב (VTI), מחירי המניות צמחו בחדות החל מהשפל במרץ, אך עדיין לא יצאו מהיער. התנודתיות בשוק המניות הרקיעה שחקים. אנו לא מאמינים כי הושגה עדיין תחתית.
  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ