ארה"ב וסין מכריזות על הפסקת אש

ארה"ב, סין, מכריזות על הפסקה של 90 יום במלחמת הסחר, כמו כן סין וארה"ב הסכימו שלא להעלות מכסים נוספים, שכן שתי המדינות עוסקות במשא ומתן מסחרי חדש במטרה להגיע להסכם בתוך אותם 90 יום, אמר הבית הלבן ביום שבת לאחר שהנשיא דונלד טראמפ והנשיא הסיני ג'ינפינג נועדו בארגנטינה.


טראמפ הסכים לא להגדיל את המכסים על 200 מיליארד דולר של סחורות סיניות ל -25% ב -1 בינואר כפי שהוכרז בעבר, ואילו בייג'ינג הסכימה לרכוש כמות "משמעותית" של מוצרים חקלאיים, אנרגיה, תעשייה ומוצרים אחרים, אמר הבית הלבן בהצהרה. כמו כן סין "פתוחה לאישור העסקה שלא אושרה קודם לכן עבור חברת קוואלקום האמריקאית (NASDAQ: QCOM) כדי לרכוש את NXP Semiconductors (NXP), שבסיסה בהולנד".

בחודש יולי, קוואלקום, יצרנית השבבים החכמים הגדולה בעולם, התרחקה מעסקה של 44 מיליארד דולר לרכישת NXP Semiconductors לאחר שלא השלימה את אישור הרגולציה הסינית והפכה לקורבן של סכסוך הסחר בין סין לארה"ב.

הבית הלבן אמר כי אם הסכם על סוגיות הסחר כולל העברת טכנולוגיה, קניין רוחני, חסמי תעריף, סייבר וחקלאות לא יתגבש בתום 90 הימים שני הצדדים מסכימים כי התעריפים יועלו ל -25 אחוזים .

לאחר שטראמפ העלה 10 אחוזים במכסים על 200 מיליארד דולר סחורות סיניות בספטמבר האחרון. סין הגיבה למהלך על ידי הטלת סבב משלה של תעריפים. טראמפ איים גם להוסיף תעריפים על עוד 267 מיליארד דולר של היבוא הסיני.

חברות וצרכנים בארה"ב נפגעו מעליות המכסים בארה"ב על ידי תשלום מחירים גבוהים יותר עבור סחורות, וחברות רבות העלו את המחירים על סחורות מיובאות. במקביל, החקלאים בארה"ב נפגעו עמיבוא סיני מופחת של פולי סויה ומוצרים אחרים.

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ