top of page

סקירה מלאה - אוקטובר 2020 - לאן פנינו?


בחירות 2020


.

המניות נפגעות מחוסר ההחלטיות של הפד בגישתו, יחד עם המדיניות הפיסקלית והרגולטורית של ממשל אלטרנטיבי לטראמפ ו / או חוסר וודאות כללי לגבי תוצאות הבחירות הקרובות. עם או בלי קורונה, מניות המומנטום עדיין אחראיות לעלייה הקיצונית בשווקים. עם זינוק של 14.73% השנה (YTD) לעומת רווח של 4.07% בלבד בשוק המניות הכללי. מדד הפחד והחמדנות של CNN, שבילה את השבוע והחודש האחרון בשטח החמדני, עבר כעת לאזור הניטרלי. ונראה שהעלייה החזקה במחירי המניות בחודשים האחרונים תישאר לפחות עד סוף הרבעון השלישי.


מה הגורמים שמזיזים את השוק כרגע?


1) האם תהיה הצעת חוק להקלה כלכלית שנייה ומתי היא תעבור?

2) כיצד יגיבו השווקים הפיננסיים לקראת הבחירות הקרובות לנשיאות ארה"ב בנובמבר?


שבע מתוך 11 הסקטורים של מדד ה S&P 500 מובילים את המדד השנה. המובילה היא קבוצת ה- FAANG ותעודות הסל שקשורות אליה באופן הדוק כמו טכנולוגיה (XLK) ושיקול דעת צרכני (XLY), ששניהם טיפסו 22.89%+ ו- 15.55%+ בהתאמה (YTD). ענפי מדד ה S&P שהציגו את הביצועים הגרועים ביותר הם פיננסים (XLF), שירדו ב -18.62% ואנרגיה XLE -42.03%.


עונת הגיוסים החזרה


כבר 111 חברות חדשות הונפקו וגייסו 37.8 מיליארד דולר, על פי רנסנס קפיטל מתחילת השנה. ועוד 40 מיליארד דולר שגויסו על ידי 101 חברות הרכישה המיוחדות (SPAC) שהושקו השנה, 2020 תתגלה כשנה הטובה ביותר להנפקות חדשות. בהשוואה ל- S&P 500 והן ל- Nasdaq-100. (ראו תרשים להלן.) למרות הביצועים הטובים של תעודות הסל המסורתיות, מדוע? הנפקות רבות, כדוגמת SNOW המוגזמת, אשר מעשירות באופן גס בנקאים ומקורבים שרכשו לפני הנפקה. המניות מונפקות במחירים מנופחים ומשאירות פירורים בלבד למשקיע הממוצע.הנפקות IPO


תמונת מצב


תמונת המצב של השווקים המסופקים על ידי התרשימים שלהלן מראה לנו כי זהב, המניות ואג"ח ארה"ב מובילים כיום בביצועים. בינתיים אנו רואים סימני אזהרה מכל מיני כיוונים, וה- VIX, המודד את התנודתיות והפחד בשוק המניות מתחיל להתמתן. המשחק הטכני בימנו הפך ליותר מבוסס מתמטיקה. המשמעות היא שבשל הדומיננטיות של מחשבים / אלגוריתמים בימינו, הטכנאים חייבים להכניס משקל רב יותר לאינדיקטורים או כלים שניתן לכתוב בקלות לקוד מחשב או לנוסחה. אנו מאמינים לחלוטין שכך יהיה. עם זאת, ישנם מקרים שבהם כלים טכניים "מסורתיים" של בית הספר הישן יכולים להועיל (וחלקם אף יכולים להיכתב בקוד וכו '). היום, מה שרצינו לעשות הוא להצביע על כמה מהם שאולי יוכלו לעזור לכם בעתיד בקבלת ההחלטות.תמונת מצב השווקים

הסטיות במניות הקטנות


התרשים שלהלן מציג את תעודת הסל IWM אשר עוקבת אחר מדד ה- Russell 2000 לעומת ת. הסל SPY שמחקה את המדד S&P500. שימו לב לצמדי קווי המגמה השחורים בתרשים . בשני המקרים, IWM קבעה שיא נמוך יותר (ז"א לא הצליחה ליצור שיא חדש) בעוד שה- SPY קבעה שיא גבוה יותר. בכל מקרה בו זה קרה, הדבר היווה אות לכך שבשורות רעות בדרך. במהלך 2 -5 השבועות הבאים. כך קרה גם במקרה האחרון שבו תופעה זו צצה (הסטייה הושלמה ב- 2 בספטמבר 2020). לכן, אם ההיסטוריה היא המצפן שלנו כאן, היינו מצפים שהבעיה תימשך עד לכל המאוחר לשבוע הראשון של אוקטובר - אך כמות גדולה של נזק יכולה להתרחש באותה תקופה (כפי שראינו בכל אחת מהפעמיים האחרונות בהן התרחשה סטייה).


מניות קטנות

המניות שהובילו את המהלכים האחרונים לשני הכיוונים היו מתחום הטכנולוגיה


אז עכשיו כשאנחנו יודעים שהיינו צריכים לראות את ההבדל השלילי ב- IWM לעומת SPY לפני כמה שבועות, המשימה הופכת לזיהוי מתי עשוייה להתרחש תחתית. לשם כך, אנו יכולים / צריכים לפקוח עין על ההתרחשויות בזירת מחשוב הענן (המיוצג להלן על ידי קרן המחשוב ענן (WCLD – קו כחול). לעומת ת. הסל QQQ שעוקבת אחר מדד הנסדאק. שימו לב לתיבות הצהובות שבהן ה- WCLD הגיע לשיא יום אחד לפחות, אך עד חמישה ימים לפני ה- QQQ. לאחר מכן, שימו לב לתיבות הירוקות שבהן WCLD רשמו תחית חדשה לפחות יומיים, אך עד ארבעה ימים לפני ה- QQQ. עלינו לציין שמדובר בגודל מדגם מוגבל ובמסגרת זמן מוגבלת. כמו כן, עלינו לציין כי ה"השיאים "הובילו לרוב למימושים (עד כה). עם זאת, נגיעה בחלק התחתון הובילה לעלייה יפה. האם ראינו תחתית הפעם? קשה לדעת מהתרשים הזה בלבד - אז בואו נסתכל על עוד אחד כדי לראות לאן פנינו מועדות:cloud

התרשים בדפים הבאים מציג את ת. הסל WCLD על בסיס נרות של 4 שעות. ישנן שתי מטרות עיקריות שנוכל להגיע אליהן תלוי באילו צירים אנו משתמשים עבור קווי הרוחב של הפיבונאצ'י על מה שנראה לנו כתיקון שלילי של ABC. שתי התומכות האפשריות מגיעות ל- $ 37.21 ו- $ 33.05. כעת, אם יגיעו כמה חדשות אקסוגניות לשוק (כלומר הקונגרס יעביר עוד גירוי פיסקלי וכו '), השווקים עשויים לעוף גבוה יותר ואיתם תעודות כמו ה- WCLD. הקווים האדומים בתרשים מייצגים את התקרות / רמות ההתנגדות האפשריות ל"קפיצת החתול המת". אם הגבוה מבין שתי הרמות הללו, שעמדו על 43.04 דולר, יגיע על בסיס סגירה של 4 שעות, הדובים יצטרכו לזרוק את המגבת ויעדי התמיכה שהצבנו לעיל הם קלים. לכן, לצורך השאלה האם WCLD רשם תחתית ומוביל את השוק גבוה יותר - הנושא עדיין מוטל בספק. השפל ב -4 בספטמבר עבור WCLD היה 39.25 $ והנמוך של 4 שעות ב 17 בספטמבר היה מעל ב 39.27 $.
פיבונאצ'י


מבט גלובלי


הדיוקן האחרון של מפת ההון העולמית שלנו מציג הרבה אדום. במהלך ששת החודשים האחרונים, התפרצות הקורונה והגל השני שלה יצרו חוסר איזון עצום במחירי המניות העולמיים. לאחר הפסדים חדים במהלך חודש מרץ, אנו נמצאים בעיצומו של שלב ההתאוששות. עם זאת, תעודות הסל ברוב המדינות - גם לאחר הקפיצה- מחזיקות הפסדים. מבין 13 תעודות הסל העולמיות שאנו עוקבים אחריהן, 8 מתוכן מציגות ביצועים שליליים עד כה (YTD). כמו כן, המניות הסיניות (GXC), מוקד הוירוס, הן שוק המניות בעל הביצועים הטובים ביותר מתחילת השנה. וגם יפן (EWJ) שנמצאת מאחור אך עדיין בתשואה חיובית. האם העליות בשוקי המניות בסין ובארה"ב יתפשטו לשווקים אחרים? יתכן מאוד. מרבית השווקים המתעוררים הם שליליים כאשר מעטים כמו אמריקה הלטינית (ILF) וברזיל (EWZ) עדיין תקועים בשטח הדובי.
שוק גלובלי


עיקרי ההמלצות


אג"ח ממשלתי ארה"ב המגמה בארה"ב היא ריבית נמוכה וכך גם קנייה בטוחהלת. הסל שעוקבות אחר האג"חים. תעודות סל של האוצר כמו TLT היו וממשיכות להיות השקעה טובה.


מניות הטכנולוגיה שמובילות את הראלי. ההתאוששות של שוק המניות מהשפל במרץ הובלה על ידי חברות כמו אפל, Google, NVIDIA, טסלה וזום. ענפים חשובים אחרים כמו פיננסים, אנרגיה ונדל"ן בפיגור. לכן נמצאים כרגע בתמחור עודף ויש להימנע או להקטין חשיפה לסקטור זה.


זהב עם ממשלות ובנקאים מרכזיים בעלי מדיניות רופפות, אין סיבה שמחירי המתכות היקרות ימשיכו לעלות.


תנודתיות פוחתת: התנודתיות בשוק המניות (VIX) זינקה ביותר מ -500% בחודש מרץ, אך היא עלתה רק ב -63% ברבעון המקביל. בעוד תעודות סל VIX כמו VIXY ו- UVXY תוקנו בחדות, ככל הנראה צפוי סבב נוסף של תנודתיות. למה? כי זה קרה בעבר וזה יקרה שוב בעתיד. הערכו בהתאם.


ענפים מעניינים מחשוב ענן, AI / רובוטיקה, FinTech ו- Cyber-security הם הנושאים החמים כיום ששוים מעקב וחשיפה..Comentarios


bottom of page