האם החיסול יחסל את הראלי ?


אמנם זה עניין מסורתי להתחיל את השנה החדשה עם זיקוקים – אבל לא לזה ציפינו

ביום שישי האחרון כפי שכולנו בישראל כבר שמענו במהדורות החדשות השונות, ארה"ב, בהוראת טראמפ ערכה מתקפה אווירית וחיסלה את קאסם סולימני, גנרל איראני בכיר.

בעוד נשיאים אמריקאים קודמים רצו גם הם שהוא ייעלם אך החשש מפעולת תגמול מנע מהם לבצע כל פעולה. לאחר הפעולה, איראן הבטיחה לנקוט בצעדים על מנת לפגוע בארה"ב (וגם בישראל) באמצעות פעולת תגמול קשה.


בוול סטריט, אתם בוודאי יודעים כבר , שונאים חוסר וודאות. ביום המסחר שלאחר התקיפה המדדים פתחו בירידות חזקות יחסית מתוך חשש מהלא נודע בעוד מדד הפחד עלה בחדות יחד עם מחירי הנפט אשר זינקו מתוך איום להסלמה גוברת.בעוד שהדמוקרטים והרפובליקנים מתכסחים ביניהם בנוגע לטיב וחשיבות המהלך אולי וכנראה כחלק מהאפקט הפוליטי של שנת בחירות, מה שאנחנו יכולים לעשות הוא להסתכל על האירוע בעין אובייקטיבית ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר כמשקיעים.


גם אם הירידות בשוק ימשיכו לתוך הימים והשבועות הקרובים, סביר להניח כי הן ימחקו בהמשך הדרך. הירידות ביום שישי האחרון הם שילוב של חוסר וודאות והראלי של דצמבר. בעוד אירוע אלים ומתמשך פוטנציאלי בין ארה"ב לאיראן ישפיע על מחירי הנפט, מגזר אחר שיש להסב לו תשומת לב מיוחדת הוא מגזר ההגנה, התעופה והחלל. החברות השייכות למגזר אחראיות על ייצור כלי נשק, מטוסי קרב וטילי תקיפה. במידה והסלמה תיכנס לתוקף, הביקוש לכלי לחימה יתגבר והמגזר הזה צפוי להפיק מכך תועלת. לצורך העניין ביום שישי האחרון בעוד השוק נפל כ-0.7%, תעודת הסל ITA, אשר מורכבת ממניות מתחום ההגנה והתעופה, עלתה כ-1.1%. לא לנו ולא לאף אחד יש אפשרות לחזות את העתיד.


בנקודת הזמן הנוכחית קשה לקבוע מה תהיה פעולת התגמול של איראן, איך תבחר ארה"ב להגיב, לאן הנושא יתגלגל ומה תהיה התגובה בשוק לכך. מה שכן אפשר להניח שיקרה בסבירות גבוהה היא שבמידה ויום שישי האחרון גילה רק את קצה הקרחון שבדרך, הצורך בכלי הגנה ולחימה יגדל.

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ