סקירת שווקים 14/10/18

המניות התאוששו ביום שישי, לאחר ירידות. מדד ה - S & P 500 הוסיף כ - 1.7% בתחילת יום המסחר, אך כמעט מחק את כל העלייה במהלך היום, לפני שהסתכם ב - 1.4%. - מדד הדאו ג 'ונס עלה ב - 1.2%, ומדד הנאסד "ק עלה על 2.3%. עם זאת, שווי השוק של ראסל 2000 עלה ב -0.1%. במשך השבוע, ארבעת המדדים איבדו בין 3.7% ל-5.2%. גם ביום שישי האחרון נרשמה תמיכה טכנית ממדד ה- S & P 500 ב-2766.17, כשהמדד נסגר מעט מתחת ל -2765.62.


עונת הדוחות

עונת הרווחים לרבעון השלישי החלה ביום שישי בבוקר, כאשר הבנקים הגדולים (JPMorgan Chase JPM 106.95, -1.18, -1.1%), סיטיגרופ (C 69.84, +1.46 + 2.1%), וולס פארגו (WFC 52.11, +0.67, 1.3%) דיווחו לפני הפתיחה. ג'יי.פי מורגן וסיטיגרופ ניצחו את הערכות הרווחים, אך וולס פארגו פספס קצת. בשיחת הוועידה של החברה, מנכ"ל ג'יי.פי. מורגן, ג'יימי דימון, הביע אופטימיות בכלכלה העולמית, אם כי הוא ציין כי מתחים במסחר מציבים כמה סיכונים עתידיים. (PNC 124.26, -7.35) ירד ב -5.6% למרות שעלו על תחזיות הרווח.


סקטורים

הסקטור הפיננסי הוסיף כ -1.6% בעקבות רווחי הבנק, אך בסופו של דבר הוא התגלגל עם מגמת השוק השלילית. הקבוצה אכן התאוששה בסוף הסגירה, ועלתה ב -0.1%. 10 מתוך 11 סקטורים הסתיימו בירוק, וטכנולוגיית המידע הייתה השחקנית המובילה עם רווח של 3.2%. בתחום הטכנולוגיה, הענקים אפל (AAPL 222.11, +7.66, 3.6%) מיקרוסופט (MSFT 109.57, +3.66, + 3.5%), עלייה של 2.0% במדד השבבים של פילדלפיה. בינתיים, בענף שירותי התקשורת (+ 2.1%), נטפליקס (NFLX 339.56, + 18.46) עלה ב -5.8% לאחר שסיטיגרופ דיווחה כי הנפילה האחרונה שלה מייצגת הזדמנות קנייה.


S&P 500 : תוצאות הסקטורים ביחס למדד - שלושה חודשים אחרונים

אג"ח ארה"ב

המסחר ביום שישי נסגר כאשר תשואת האג"ח ל -10 שנים ירדה לרמה של 2.14%. בינתיים, מדד הדולר האמריקאי התאושש משפל של יותר משבועיים, ועלה ב -0.3% ל -94.96, ונסחר ב -0.6% ל -71.41 דולר.


עקום התשואה אג"ח ארה"ב

סחורות

נפט גולמי סיים נמוך ירידה של 3.9% בתוך פחות משבוע. - כמו כן, מדד הפחד של ה - CBOE ה-VIX ירד ב - 14.3% ביום שישי ונסוג מרמתו הגבוהה ביותר מאז פברואר.


נתונים כלכליים

הנתונים הכלכליים של יום שישי, אשר כללו:

ייבוא ​​/ ייצוא לספטמבר, הקריאה הראשונית של אוניברסיטת מישיגן למדד סנטימנט הצרכנים לחודש אוקטובר:


מחירי היצוא היו שטוחים בספטמבר לאחר ירידה של 0.2% באוגוסט ומחירי היבוא עלו ב - 0.5% לאחר ירידה של 0.4% באוגוסט. ללא היצוא החקלאי, מחירי היצוא עלו ב - 0.2% לאחר ירידה של 0.2% באוגוסט. ללא מחירי הדלק, מחירי היבוא נותרו ללא שינוי לאחר ירידה של 0.2% באוגוסט.


המדד הראשוני של אוניברסיטת מישיגן לסנטימנט הצרכנים לחודש אוקטובר הגיע ל -99.0

100.0 לעומת הקריאה הסופית של 100.1 בספטמבר.


ביום שני יקבלו המשקיעים את נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש ספטמבר.


מדד הנאסד"ק + 8.6% מתחילת השנה

S & P 500 + 3.5% מתחילת השנה

מדד התעשייה דאו ג 'ונס + 2.5% מתחילת השנה

ראסל 2000 + 0.7% מתחילת השנה


מה קרה השבוע?

שבוע קשה עבר על שוק המניות אשר חווה מימושים רציניים. ה- S & P 500 ירד ב-4.1% בשפל. החששות מפני פוטנציאל היחלשות כלכלית והצמיחה ברווחים תדלקו את קצב המכירות. מדד הדאו ג 'ונס איבד 4.2% בשבוע החולף, וה - NASDAQ ירד ב - 3.7%. קרן המטבע הבין-לאומית (IMF) צמצמה את תחזית הצמיחה הגלובלית של 2018 ו- 2019 ל -3.7% מ -3.9% ביום שלישי, בהסתמך על אי-וודאות בתחום הסחר, הכוללות מלחמת תעריפים בין ארה"ב לסין, עסקת Brexit בהמתנה, וההסכם החד-צדדי החדש בין ארה"ב , קנדה ומקסיקו שאמורה להחליף את NAFTA.הנשיא טראמפ והמנהיג הסיני שי ג'ין-פינג הסכימו להיפגש בחודש הבא בפסגת ה- G-20 בתקווה לפתור את הסכסוך המסחרי ביניהם. ענקי הפיננסים ג'יי.פי. מורגן צ'ייס (ג'יי.פי.אם), סיטיגרופ (C), וולס פארגו (WFC) פתחו את עונת הרווחים של Q3 ביום שישי עם תוצאות מעורבות; JPM ו- C היכו את ההערכות בשורה התחתונה, אך WFC החמיץ. המגזר הפיננסי בתחילה הגיב בצורה חיובית , אך מאוחר יותר התגלגל לסגירת השבוע עם הפסד כולל של 5.6%.


מסחר משוקלל בעקום בשוק האג"ח לא בישר טובות עבור המלווים, אשר תלוי בפער הריביות בין מה שהם משלמים על הפיקדונות לבין מה שהם מקבלים על ההלוואות. התשואה על אג"ח 10 שנים , אשר עלתה לשיא של שבע שנים בשבוע שעבר, נסחרה בין 3.12% ל 3.26% לפני שנסגר ביום שישי ב -3.14% - 9 נקודות בסיס מתחת לסגירת יום שישי האחרון. בינתיים, התשואה על רג"ח 2-yr ירדה ארבעה נקודות בסיס ל -2.84%, והשאיר את 2-10 עם 5 נקודות בסיס הפסד בשבוע.


הנשיא טראמפ האשים את ההפדרל ריזרב בנפילות בשוק השבוע , כשהוא אומר שהפד "השתגע" עם העלאות הריבית. הפד העלה את הריבית שלוש פעמים השנה עם העלייה האחרונה בחודש ספטמבר, ונראה כי הוא נימישך להעלות את הריבית שוב בפגישתו בדצמבר. כלי ה- FedWatch של CME מציב את הסיכויים להעלאת ריבית של דצמבר ב -79.7%; זה ירד מעט מ 80.0% ביום שישי האחרון. בממד ה- S & P 500 צצו בעיות טכניות השבוע, כאשר הוא מפר את הממוצע 50 יום ביום רביעי ולאחר מכן את הממוצע 200 יום ביום חמישי. המדד ניסה לחזור לממוצע הנע 200 ביום ביום שישי, אך נסגר בדיוק בסימן המפתח הטכני. מדד הדאו ג 'ונס ו - NASDAQ Composite פרצו את הממוצעים הנעים של 200 גם כן; הדאו החזיר בסופו של דבר את הרמה הטכנית המרכזית, אך הנאסד"ק לא עשה זאת. כמו כן, מדד ה- (VIX), המכונה לעתים קרובות "מדד הפחד של המשקיעים", נגע ברמה הגבוהה ביותר מאז סוף מארס (28.64) לפני שירד בחזרה ביום שישי. ובכל זאת, ה-VIX סיים את השבוע כ 40% גבוהה יותר משבוע שעבר.


סופת ההוריקן מיכאל הגיעה פלורידה ביום חמישי כסערה בקטגוריה 4. הסערה הרסה את האזור וגרמה לנזק בשווי מיליארדי דולרים והרגה לפחות 13 בני אדם. מפיקי נפט רבים במפרץ מקסיקו עצרו את הפעילות לקראת הסערה, אבל חוזים על הנפט הגולמי מסוג WTI ירדו השבוע בכל זאת, ירידה של 3.9% ל 71.41 $ / חבית, וה- S & P במגזר האנרגיה של איבד 5.4% .


- במבט קדימה, המשך דוחות רווח לשבוע הבא עם בנק אוף אמריקה (BAC), צ 'ארלס שוואב (SCHW), UnitedHealth (UN), ג 'ונסון & ג' ונסון (JNJ), מורגן סטנלי (MS), גולדמן סאקס (GS), IBM (יבמ), נטפליקס (NFLX), (TRV), אמריקן אקספרס (AXP), PayPal (PYPL), Procter & Gamble (PG), וכן שורה של אחרים שמתוכננים לדווח על התוצאות הרבעוניות שלהם. - בנוסף, המשקיעים יקבלו המכירות הקמעונאיות ספטמבר, ייצור תעשייתי ניצול קיבולת, התחלות הבנייה והיתרי בנייה, מכירות הבתים הקיימים, ואת הפרוטוקולים של פגישת ה- FOMC בספטמבר .

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ