כוננות ספיגה בשווקים - סקירה 23.12.18

מדד ה- S & P 500 ירד ביום שישי ב -2.1%, כאשר גבר חוסר הוודאות סביב שורה של נושאים, בראשם פוליטיקה ומסחר, המשיך לספק הצדקה להפחתת הסיכון. ירידה במדד ה -( Dow Jones -1.8%), מדד הנאסד"ק (-3.0%) והראסל 2000 (-2.6%), נרשמה ירידה ניכרת בהפסדים השבועיים בשיעור של 6.9%, 8.4% ו - 8.2% בהתאמה.


בצד החיובי

פרשנויות מרגיעות בשוק הגיעו מניו יורק, מצד נשיא הפד ג 'ון ויליאמס. מר ויליאמס ציין כי הפד מקשיב לשוק וכי נתיב הפעילות בשנת 2019 הוא "גמיש".

- מנגד, מאמצי ההתאוששות, נפגשו שוב עם מכירת אגרסיביות שהניעו את השוק עוד יותר לתוך הטיריטוריה השלילית. אכזבה מחוסר היכולת לייצר "ריבאונד" בטווח הקצר הביאה למעשה לשביתה של קונים שהכבידה על המדדים.


כמה כותרות מדכאות

(1) איום של השבתה חלקית של הממשלה בשל מחלוקת על מימון הגבולות.

(2) דו"ח שהתפרסם לקראת סוף היום מצא כי דיירקטור של המועצה הלאומית למסחר מטעם הבית הלבן - פיטר נברו אמר כי יהיה קשה להגיע להסכם עם סין ב 90 ימים כפי שנקבע.


כל 11 הסקטורים של ה- S & P 500 הסתיימו בטיריטוריה שלילית עם שירותי התקשורת (-3.1%), טכנולוגיית המידע (-3.0%), (consumer discretionary -2.6%) הממד שהוביל את הירידות הוא הדאו.


ומה קורה עם שוק האג"ח?

התשואה על אג"ח ארה"ב ל-2 שנים ירדה ארבע נקודות בסיס לרמה של 2.63%, והתשואה של 10 שנים לא השתנתה ברמה של 2.79%.


סקירת הנתונים הכלכליים

ההכנסות האישיות עלו ב -0.2% לעומת חודש נובמבר (צפי 0.3%). ההוצאה האישית עלתה 0.4% (צפי 0.3%). מדד הצריכה הפרטית PCE עלה 0.1% (צפי 0.0%) ואילו מדד הליבה של ה-PCE, אשר כולל מזון ואנרגיה, גם גדל 0.1% (צפי 0.2%). המסקנה העיקרית מהדו"ח היא כי האינפלציה ממשיכה להיות מתחת ליעד בטווח הארוך של הפדרל ריזרב אשר עומד על 2.0%.


הזמנות מוצרים ברי קיימא עלו ב -0.8% בנובמבר (צפי 1.7%) לאחר ירידה מתונה של 4.3% (מ -4.4%) באוקטובר. בנטרול תחבורה, ההזמנות ירדו ב -0.3% (צפי + 0.3%) לאחר עלייה של 0.4% (מ -0.1%) בחודש אוקטובר.המסקנות העיקריות מהדו"ח הן כי ההשקעה העסקית הייתה חלשה, עם עדות לירידה של 0.6% בהזמנת הסחורות הלא-ביטחוניות, למעט מטוסים. כמו כן, ירידה של 0.1% במשלוחים של אותם סחורות משמשת כאינדיקציה שלילית בתחזיות התמ"ג לרבעון הרביעי.


האומדן השלישי לתמ"ג ברבעון השלישי הראה ירידה כלפי מטה ל -3.4% מ -3.5% (צפי של 3.5%), ותיקון כלפי מעלה למחירי התוצר ל -1.8% לעומת 1.7%. המסקנה מן הדו"ח היא שקצב המכירות הסופי גדל בקצב האטי ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2016.


מדד מישיגן לסנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נסגר ב 98.3 עם הקריאה הסופית בדצמבר (צפי 97.5) לעומת קריאה ראשונית של 97.5 והקריאה הסופית של 97.5 בנובמבר. זה נותר בממוצע של 98.4 לשנת 2018, אשר הייתה השנה הטובה ביותר מאז שנת 2000. המסקנה העיקרית מהדו"ח היא שהסנטימנט לא נבלע בהפסדי שוק המניות; עם זאת, הציפיות היו קצת יותר מתונות בתוך חששות מתפתחים ממיתון גלובלי.


ביצועי המדדים מתחילת השנה

מדד הנאסד"ק 8.3% -

הדאו ג 'ונס 9.2% -

מדד S & P 500 -9.6%

ראסל 2000 15.7%-

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ