top of page

איך מרוויחים בשוק הדמים?


איך מרוויחים בשוק הדמים

התנודתיות חזרה עם תחילת הרבעון הרביעי, כאשר מדד ה - (VIX), הידוע גם כמדד הפחד, זינק ליותר מ 28 נקודות, הרמה הגבוהה ביותר מאז ה - 12 בפברואר 2018. מכאן, שהפחדים החלו לבעבע בשוק. מדד הפחד הזה נוטה לעלות כאשר השווקים יורדים או רמות הפחד מפני העתיד גבוהות.


מדדי המניות העולמיים ירדו לשפל של שנה אחת, בעוד שלושה מדדי השוק העיקריים בארה"ב ירדו אל מתחת לממוצע הנע 200 שלהם. יש לציין כי מדד הדאו ג 'ונס ירד כמעט 1400 נקודות ביומיים האחרונים, בעוד שמדד הנאסד ק ירד לרמה של כ - 10% מהשיא שהגיע אליו ב- 29 באוגוסט.


זאת בעיקר הודות לעליית תשואות האג "ח שהגבירה את חששות המשקיעים לגבי העלאות ריבית גבוהות מהצפוי. המערבולת הפוליטית באיטליה הוסיפה לאי-הוודאות כשהמלחמה בין רומא לאיחוד האירופי על תקציב המדינה גברה. בנוסף, התעצמות מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין, בעיות מתמשכות בשווקים המתעוררים, סנקציות הנפט באיראן, עוד מועד אחרון להגשת התקציב ובחירות אמצע נובמבר, ימשיכו להפעיל לחץ על שוק המניות.


יתר על כן, קרן המטבע הבינלאומית (IMF) הפחיתה את תחזית הצמיחה העולמית שלה ב -0.2 נקודות אחוז לשנה הבאה, ומצביעה על כך שמתיחות הסחר בין ארצות הברית ושותפיה למסחר החלה לפגוע בפעילות הכלכלית בעולם.


בצד החיובי...

עם זאת, הצמיחה הכלכלית המואצת בארה"ב, הפחתות מס היסטוריות, נתוני תעסוקה טובים, רווחי חברות גבוהים ואמון הצרכנים ב -18 השנים האחרונות מעלים את האמון בשוק המניות שיחזור אל המומנטום החיובי.


על רקע זה, קשה לתכנן השקעות שיכולות להניב תשואות בטוחה. במקרה זה, אתם צריכים להתמקד בטכניקות מסוימות או אסטרטגיות בעת בניית התיק שיכולות להשתלם בחודשים הקרובים.


אנו חולקים איתכם כמה מהם:


לכבוד עונת הדוחות

עונת הדוחות של הרבעון השלישי צפויה להיות חזקה, עם סך ההכנסות צפוי להציג עלייה של 17.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. זהו הרבעון השישי ברציפות אשר בו מוצגים נתוני צמיחה דו-ספרתיים. סקטור האנרגיה נשארה במקום הראשון עם תחזית הצמיחה החזקה ביותר של 92% לרבעון השלישי. זאת בהמשך לגידול של 39.5% בבנייה, 34.9% לחומרים בסיסיים, 29.3% עבור פיננסים ו -20.9% לתחבורה.


הכנה לתנודתיות

המשקיעים צריכים להתכונן לתנודתיות גוברת הנובעת משיחות התעריף המרירות בין ארה"ב לסין והשפעתן על הצמיחה הכלכלית העולמית. אמנם יש דרכים רבות לשרוד את המהומה בשוק, השקעה בנכסים בעלי תנודתיות נמוכה יותר תעודות סל או ETF עם מדד בטא נמוך יכול להפחית הפסדים בשווקים יורדים, תוך יצירת תשואה נאותה כאשר השווקים עולים. מדד בטא הוא מדד סטטיסטי המייצג רגישות של נייר ערך או תיק השקעות לתנודתיות השוק או במילים אחרות הוא מדד לרמת הסיכון של נייר הערך או התיק.

כך למשל עבור נייר ערך בעל מדד בטא = 0.6, כאשר השוק יעלה ב-1%, שווי התיק יעלה ב-0.6%.


התמקדות באיכות

נכסים איכותיים עשירים במאפייני ערך עם מאזן בריא, תשואה גבוהה על הון, תנודתיות נמוכה, מרווחים גבוהים וקצב גידול במכירות וברווחים יציב או עולה. נכסים אלה מאופיינים בתנודתיות נמוכה ומחזיקים מעמד היטב במהלך תנודות בשוק.


תוסיפו ערך לתיק

מניות ערך מציגות ביצועים טובים לטווח הארוך והם רגישות פחות לשווקים. הסיבה לכך היא שמניות ערך הן בעלות יסודות חזקים - רווחים, דיבידנדים, ערך בספרים ותזרים מזומנים - אשר נסחרות מתחת לערך הפנימי שלהם ומוערכות בחסר.Comments


bottom of page