מדד ה- S&P שובר שיאים חדשים!

עודכן ב: 28 אוג 2018

אתמול חווינו עוד יום של עליות בשוק המניות האמריקאי, כאשר מדד ה- S&P500 סוף סוף פרץ לשיא חדש של כל הזמנים לאחר שהחלים מהתיקון שחווה בתחילת השנה הנוכחית. מדד הראסל 2000 פרץ גם הוא לשיאים חדשים. אך יש לציין כי הראסל והנאסד"ק כבר כבשו שיאים רבים מאז התיקונים בתחילת השנה. הדאו לעומתם עדיין מדשדש מאחור. האם אנו יכולים לרשום לעצמנו עוד איתות חיובי משמעותי להמשך מגמת העליות? או שאחרי כמעט עשור של מגמת שורית זה הזמן דווקא לחישוב מסלול מחדש?


משקיעים רבים מסתכלים בדאגה מסויימת על מצב השווקים ותוהים עד מתי תימשך מגמת העלייה הזו שהחלה בשנת 2009? והאם יתכן כי השוק מסוגל לעמוד בעליות כאלו לתקופה כה ארוכה ללא תיקון משמעותי? אנחנו מאמינים כי השוק נמצא במגמה שורית, אבל זו לא המגמה השורית הארוכה ביותר שראינו עדיין. כרגע אנו חווים 9 שנים ו -5 חודשים של שוק עולה - בהחלט תקופה מרשימה. אבל מגמה שורית ארוכה יותר החלה עוד בדצמבר 1987 ועד למרץ 2000 ונמשכה למעשה 12 שנים ו -4 חודשים. אם נסתכל על נקודת הסגירה הנמוכה ביותר בחודש דצמבר 1987 שעמדה על 223.91 ועל נקודת הסגירה הגבוהה ביותר במארס 2000 שהייתה 1,527.57 שמשקפים עלייה של 582.23% במהלך תקופה זו.
על כן אבן הדרך הזו שסימן מדד ה-S&P אתמול אשר מגלמת עלייה של 9 שנים ו 5 חודשים היא אכן מרשימה ביותר, אבל היא עדיין רק השנייה הארוכה ביותר בהיסטוריה. ולמען האמת, בהתחשב בעובדה שהכלכלה גואה עם תעסוקת שיא, הגידול ברווחי התאגידים והצרכנים, בשל הקיצוץ במס, והסרת הפיקוח, אנו צופים שנראה את השוק השורי הזה כובש עוד שיאים חדשים!


בעוד שנתיים ו -11 חודשים מהיום (יולי 2021), אנו מקווים שנחגוג את השיא האמיתי של כל הזמנים לשוק השורי הארוך ביותר בהיסטוריה!  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ