סקירה מלאה מאי 2019שוק המניות הגיע לרמה גבוהה היסטורית. מדד ה- S & P 500 נסגר קרוב לשיא כל הזמנים שלו, בעיקר בזכות דיווחים טובים מהצפוי ב- Q1. המגזר חכם, שירותי תקשורת (XLC) וטכנולוגיה (XLK) ממשיכים להוות שחקנים מובילים בשוק עד כה השנה. מוקדם יותר השבוע, הובילה XLC על ידי עליית מחירי המניות בפייסבוק וטוויטר. שתי החברות צברו רווחים גבוהים ברבעון הראשון, הודות להוצאות על פרסום ורישוי נמוכים.

בעוד סקטורים רבים במדד ה- S & P 500 מציגים רווחים דו ספרתיים, מגזר הבריאות (XLV) עלה רק ב 3.27% ונמצא בפיגור. חברות טיפוליות ראו את מחירי המניות שלהן יורדים כתוצאה מגישה של "טיפול רפואי לכולם", המקודמת על ידי כמה מתמודדים לנשיאות מצד הדמוקרטים.

לבסוף, במגזרים כמו שירותים (XLU), נצברה תשואה של מעל 10% השנה. אנחנו מאוד אוהבים את המגזר הזה בשל האופי ההגנתי של החברות הנסחרות בו.סימנים חיוניים בשוק


מדד התנודתיות - VIX נסחר ליד אזור השאננות כאשר הפחד לאבד את הכסף בשוק המניות נעלם. האירו שוקע לשפל של שנה אחת. בעוד עקום התשואה מאותת בעיות כאשר חל היפוך בטווחים הקצרים של העקום - תשואת הפיקדונות הקצרים עולה על תשואת האג"ח ל-3-5 שנים.
עקום התשואה
שוק הסחורות מחירי מוצרי האנרגיה ירדו בשנת 2018, ותרמו לחולשה הכללית בקבוצה. הם ביצעו קפיצה נהדרת השנה, הפסקת אש מסחרית בין סין לארה"ב יכולה לספק דחיפה נוספת עבור הקבוצה כולה. אם זאת ישנה חולשה מתמשכת בקרב סחורות כגון: קקאו, סויה ותירס.


שווקים מתעוררים קפיצה חזקה בקרב השווקים המתפתחים והגדלת הסיכון בחשיפה אליהם. מובילות כרגע סין ורוסיה.


מה קורה בעולם?


שוקי המניות הגלובליים כולם חיוביים ב -2019 והתנודתיות יחד עם הפחד יורדת. מבחינה אזורית, סין (GXC) עלתה מעל 20%. בינתיים, מובילות לשעבר כמו ברזיל (EWZ) ואמריקה הלטינית (ILF) למרות הרווחים, נסחרות משמעותית בפיגור עם רווחים חד ספרתיים.

קנדה (EWC) ורוסיה (RSX), יצואנים גדולות של סחורות, זכו לעלייה במחירי הסחורות שלהן. במקום אחר, הודו (INDY) אשר הניבה תשואה שלילית בעבר עם רווח של 7.87%. ולמרות סנטימנט השלילי , מניות אירופה (VGK) החזיקו היטב, מעל 14%.

בעולם, שוק המניות עדיין בתנופה כלפי מעלה. ואם ארה"ב (VTI) וסין יוכלו לבצע הסכם סחר כדי ליישב את המחלוקות שלהם, הוא יכול אף לעלות יותר בטווחים הקצרים.ביצועי השווקים בעולם

המלצות עיקריות:

הגדלת חשיפה לשוק המניות בדגש על סקטורים עונתיים

שוק הסחורות ברמה ניטרלית

הקטנת חשיפה לשווקי אירופה

הקטנת חשיפה לשווקים מתעוררים

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ