סקירת שווקים 24/10/18 האם המגמה הדובית תימשך?


הלחצים מתחדשים ברחבי העולם. מדדי המניות באזור אסיה-פסיפיק סיימו את יום שלישי בירידות עם שנחאי הסיני , שחזר אחורה מהראלי האחרון שלו, בירידה של 2.3%, והנייקי היפני נסגר בירידה של -2.7%. בינתיים, באירופה, המדדים העיקריים בשוק המניות נסחרו בעיקר במגמת ירידות עם יורו Stoxx 50 שאיבד 1.2% מערכו. נכסי המקלט, כולל זהב ואג"ח ממשלת ארה"ב, הציגו עלייה בביקושים בעקבות הסערה בשווקים. העלייה במחירי האג"ח דחפה את התשואה על אג"ח ארה"ב ל- 10 שנים למטה ארבע נקודות בסיס ל 3.15%, והביאה אותו לשפל של כמעט שבועיים, הזהב טיפס 1.3% ל 1237.30 / לאונקייה. "מד פחד," מדד התנודתיות VIX, זינק ב - 25.1% לרמה של 24.58, ועלה לשיא חדש מתחילת חודש אוקטובר. - בנוסף, הנפט הגולמי של מערב טקסס ירד ב - 1.6% ל - $ 68.25 / לחבית והגיע לרמה הנמוכה ביותר מאז ה - 14 בספטמבר, לאחר שסעודיה התחייבה למלא "תפקיד אחראי" בשווקי האנרגיה.


ביום שלישי נסגר מדד ה- S&P500 בירידה של 0.55%, אחר ירידה של 2.2% במסחר בשעות הבוקר המוקדמות. עם ירידות בשווקים הזרים ודיווחי רווח מאכזבים שתרמו למגמה השלילית המוקדמת, אך המדד החזיר בהדרגה את ההפסדים בתוך יום המסחר, וסיים ב -0.55%. התחושה הרווחת הייתה שמכירת המניות בבוקר הותירה את השוק במצב של מכירת יתר. בינתיים, מדד הדאו ג'ונס איבד 0.5%, מדד הנאסד"ק איבד 0.4% והראסל 2000 הפסיד 0.8%.


המדדים אסייתיים ואירופיים נסגרו ביום שלישי עם התפתחויות שגרמו לדאגה. לדוגמה, הניקאי ביפן איבד 2.7%, כאשר שר האוצר של יפן אמר כי הוא מצפה להגדלת מס המכירות. באירופה, גרמניה עוררה דאגות לאינפלציה לאחר שדיווחה על עלייה של 3.2% לעומת השנה שעברה במדד מחירי היצרנים שלה, והאיחוד האירופי דחה את תוכנית התקציב של איטליה להגדלת הגירעון התקציבי שלה ל 2.4% מהתמ"ג בשנת 2019. ה- euro Stoxx 50 נפל 1.5% .


את הדוחות המאכזבים הרכיבו מניות הדאו (3M MMM 192.55, -8.81) ו קטרפילר (CAT 118.98, -.7.73) הגבירו את החששות שצמיחתם הגיעה לשיאה והמגזר התעשייתי איבד 1.6%. 3M דיווחו על רווחים נמוכים מהצפוי ואף הורידו את הצפיות לרווחיות בהמשך. כמו כן, קטרפילר ציינה את העלויות הגבוהות יותר של חומרי גלם ומשא, לרבות תעריפים. מניותיה של 3M איבדו 4.4%, ומניות קטרפילר ירדו ב -7.6%. עם זאת, החוזקה בסקטור שירותי התקשורת (+ 0.4%) וסקטור הצריכה (-0.1%) סיפקו תמיכה מסוימת, ועזרו להדוף את הירידות של יום שלישי. מקדונלדס (MCD 177.15, + 10.52, + 6.3%) סייעו להרים את המורל לאחר דוחות טובים. ורייזון (VZ 57.21, +2.23, + 4.1%) הובילה את ענף שירותי התקשורת גבוה יותר לאחר שדיווחה על רווחים טובים מהצפוי. חברת ייצור מטוסים ארצות טק (UTX 130.02, +3.62, + 2.9%) דיווחו על רווח והכנסות מעל הצפי. קבוצת האנרגיה הרגישה לנפט היתה הסקטור בעל הביצועים הגרועים ביותר ביום שלישי, ירידה של 2.7% לאחר שסעודיה התחייבה למלא "תפקיד אחראי" בשוקי האנרגיה. כמו כן, הנפט הגולמי מסוג WTI הגיב, בירידה של -4.2% ל- 66.53 $ / חבית - המחיר הנמוך ביותר מאז אוגוסט.


אגרות החוב האמריקאיות אמנם זינקו בין לבין המימושים העצמיים, אך הרוחות נרגעו כשהשוק התאושש , והתשואות עלו מעל לנמוך היומי. תשואת האג"ח הממשלתיות ל - 10 שנים סיימה בשלוש נקודות בסיס נמוכות יותר ב - 3.17%, אך ירדה עד 8 נקודות בסיס. בינתיים, הזהב, עוד נכס שמהווה חוף מבטחים, טיפס 1.0% ל $ 1,236.80 / לאונקייה, קרוב לשיא של שלושה חודשים.


לא היו נתונים כלכליים ביום שלישי.


מדד הנאסד"ק + 7.7% מתחילת השנה

S & P 500 + 2.5% מתחילת השנה

מדד הדאו ג 'ונס + 1.9% מתחילת השנה

ראסל 2000 -0.6% מתחילת השנה


הנתונים הכלכליים:

מדד ה - BoJ Core עלה + 0.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (0.5% אחרונים)

מדד ה- PPI של דרום קוריאה + 0.3% לעומת החודש הקודם (0.5%); + 2.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד

מדד המחירים לצרכן של הונג קונג + 2.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (2.3%)

מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר + 0.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (0.8%, 0.7% אחרונים)


מה בוער?

שר האוצר של יפן, טארו אסו, אמר כי מס המכירות יוגדל ל -10.0% לעומת 8.0%, כמתוכנן. מר אסו הוסיף כי הגידול צפוי לגרום לשיבושים.

כמו כן, נגיד הבנק המרכזי לשעבר, מאסאקי שיראקאווה, הזהיר כי המדיניות המוניטרית אינה יכולה לספק פתרון מהיר לכלכלת יפן, והוסיף כי החוב העולמי הגובר עלול להוביל למשבר הכלכלי הבא.

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ