סקירת שווקים 19.11.18

מדד ה- S & P 500 רשם עלייה של 0.2% ביום שישי האחרון בעקבות רמיזותיו של הנשיא דונלד טראמפ לרצונה של סין לעשות עסקה על הסחר. כמו כן נרשמה אכזבה מיצרניות השבבים. מדד הדאו ג'ונס עלה ב -0.5%, מדד הנאסד"ק איבד 0.2%, והראסל 2000 עלה ב -0.3%. בסיכום שבועי, מדד ה - S & P 500 ירד ב - 1.6%. בדיון מהבית הלבן חזר הנשיא טראמפ על טענתו כי סין מעוניינת לבצע עסקה. הוא אמר כי סין שלחה רשימה "גדולה" של צעדים שהם מוכנים לעשות, אבל הרשימה עדיין לא עולה בקנה אחד עם הסטנדרטים של הנשיא. עם זאת, השוק, נואש לפתרון חיובי, הגיב בחיוב על כך. כמו כן, פרספקטיבה אחרת של סגן יו"ר הבנק הפדרלי ריצ'רד קלרידה ביום שישי סייעה להפחית את החרדות בשוק. מר קלרידה סבור שהפדרל ריזרב מתקרב לשיעורי ריבית נייטרלים, שזו דעה מנוגדת במקצת מצד יו"ר הפד, ג'רום פאוול, באוקטובר, שאמר כי הפד עדיין "רחוק מניטרליות". ריבית הפד ל -2 שנים ירדה לאחר מכן ב -6 נקודות בסיס לרמה של 2.80%, ותשואת ה- 10 שנים ירדה ב -4 נקודות בסיס לרמה של 3.07%. הדולר האמריקאי איבד 0.5% מול סל המטבעות.


הסקטורים הפגינו עוצמה

הנדל"ן עלה (1.4%+), חומרי גלם (1%+), אנרגיה (1.1%+), מוצרי צריכה (1.3%+), וענף הבריאות (1.0%+) סקטורים הכוללים כ 30% - מרכיבי ה- S&P500. לעומת זאת, ענף טכנולוגיית המידע איבד 0.1%, למרות שהחזיר את מרבית ההפסדים שלו בעיקר בזכות אפל (AAPL 193.53, +2.12, + 1.1%). מי שהקשתה על התיקון הייתה חברת-(NVIDIA (NVDA 164.43, -37.96, -1.8.8%. ביקוש חלש מהצפוי לשבבים, שהותיר את NVIDIA עם מלאי עודף, הוביל להכנסות ברבעון הרביעי ולמכפיל רווח (EPS) , שהיו הרבה מתחת לאומדן הצפוי. Semiconductor אינדקס איבד 1.2% .- פייסבוק (FB 139.53, -4.32) שהשפיעה על ענף שירותי התקשורת (- 0.4%) עם הפסד של 3.0%. פרסום שלילי מתמשך סביב החברה משך את המניה בחזרה לרמה הנמוכה ביותר שלה מאז אפריל 2017. כמו כן, אמזון (AMZN 159.41, -26.03, 1.6%) וחברות קמעונאיות אחרות משכו את סקטור הצרכנות מטה (-0.5%) .הנפט הגולמי מסוג WTI הוסיף 0.1% והגיע למחיר של 56.52 $ / לחבית, לאחר רצף של ירידות.


שווקים גלובלים

דיווחים מממלכת בריטניה ציינו כי ועדת 1922 קיבלה 48 מכתבים הדרושים להצבעה של אי אמון בממשלה תרזה מאי. ה- FTSE הבריטי איבד 0.4% והליש"ט עלה ב -0.4% ל -1.2830 מול הדולר.


תשואת מדדים מתחילת השנה

מדד הנאסד"ק + 5.0%

דאו ג'ונס + 2.8%

מדד S & P 500 + 2.3%

ראסל 2000 -0.5%


  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ