סקירה שבועית 07/01/19


מדד ה- S & P 500 עלה ביום שישי ב -3.4%, כאשר יו"ר הפד, ג'רום פאוול, סימל סבלנות וגמישות בהמשך מדיניות ההרחבה, ולאור נתוני מקומות עבודה חזקים מהצפוי. עליות השערים ביום שישי סייעו למדד להשיג רווח שבועי של 1.9%. מדד הדאו ג 'ונס (3.3%), מדד הנאסד"ק (4.3%) והראסל 2000 (3.8%), רשמו גם הם עלייה ניכרת בסיום שבועי של 1.6%, 2.3% ו -3.2% בהתאמה.


כל 11 הסקטורים ב- S & P 500 סגרו את היום בירוק, עם רווחים החל מ -1.0% (נדל"ן) ל -4.4% (טכנולוגיית מידע). כאשר אפל (AAPL 148.26, +6.07, + 4.3%), מצידה, החזיר כמעט מחצית מההפסדים שלה מיום חמישי.


העליות הגיעו עם סיוע בתחושת האופטימיות סביב שיחות הסחר הקרובות עם סין בשבוע הבא ודו"ח מצב תעסוקה חזק לחודש דצמבר. באופן ספציפי, מספר המועסקים הלא-ממשלתיים עלה על הציפיות עם עלייה של 312,000, בעוד הרווח הממוצע לשעה עלה ל- 0.4%, הרמת קצב הצמיחה של השנה ל -3.2%.

היו כמה חששות בשוק מהדרך בה הבנק הפדרלי יגיב לדוח המשרות החזק. עם זאת, ההערות האחרונות של יו"ר הפד פאוול הפחיתו את החששות הללו, והמניות המריאו.


כמה נקודות מדברי יו"ר הפד שהרגיעו את השוק כולו:

1. הפד יישאר סבלני ביחסו לאינפלציה.

2. המדיניות המוניטרית תהיה גמישה ותשתנה בהתאם לצורך.

3. נימה "רכה" לגבי נתיב הפחתת המאזן של הפד.


מדד התנודתיות ה-VIX ירד ב -4.1 נקודות ל -21.38, והגיע לרמה הנמוכה ביותר מאז אמצע דצמבר.

אגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב ירדו בשיעור חד, והכניעו את רווחיהן מיום חמישי. תשואת האג"ח ל - 2 שנים ירדה ב - 10 נקודות בסיס לרמה של 2.48%, ותשואת ה - 10 שנים ירדה ב - 11 נקודות בסיס לרמה של 2.66%. מדד דולר ארה"ב איבד 0.1% ל -96.17.


ראסל 2000 + 2.4% מתחילת השנה

מדד הנאסד"ק + 1.6% מתחילת השנה

S & P 500 + 1.0% מתחילת השנה

מדד הדאו ג 'ונס + 0.5% מתחילת השנה

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ