מפולת או תיקון?

בשבוע האחרון נרשם תיקון משמעותי בשוקי המניות הגלובליים. מדד ה-S&P500 ירד בכ-4% ,מדד הנסד"ק ירד בכ-6% ומדד ה-VIX ,מדד הפחד, על משמעותית ונסחר ברמה של 26 ,לאחר שתקופה ארוכה נסחר סביב 12 בלבד. העלייה החדה בתשואת האג"ח האמריקאיות ל-10 שנים, שהגיעה לרמה של 3.17% בשיא, מתחילה להיות משמעותית עבור שוק המניות, ותתרום להערכתנו להמשך התנודתיות אותה אנו חווים לאחרונה.המניות סובלות ממכירות חדות - שוקי המניות בארה"ב ובשוק המניות העולמי ירדו השבוע לקרקע, כאשר מדד ה - S & P 500 והשווקים הזרים (EAFE, ACWX) רשמו ירידות חדות. מדד ה - S & P 500 - ירידה של 3.1% ביום רביעי כמעט ומוחק את כל הרווחים מתחילת השנה. לחץ המכירה היה רחב למדי, אך הנאסד"ק סבל יותר, עם ירידה של -4.43% וטבילה לשטח תיקון. ירידות מהירות ופתאומיות הביאו בדרך כלל את המשקיעים לצאת ולחפש סיבות. למשל: ב וול סטריט ג'ורנל נכתב כי "המניות בארה"ב נפלו במסחר תנודתי, כאשר המשקיעים התמקדו בסימני האטה בצמיחה הגלובלית, העלאת תשואות האג "ח והגברת המתיחות המסחרית". להערכתנו, זו תנודתית בשוק סביר, תיקון שגרתי, לא שוק דובי או משהו גדול יותר. בכל פעם שאנו רואים ירידות חדות ומפחידות בשוק מלווים בפחדים ישנים, צצים הציטוטים הממוחזרים כמו פטריות אחר הגשם, אנו נוטים לזהות אותם כמו סימני ההיכר של תיקון השוק הקלאסי. רק בשבוע שעבר, היה צפי רחב ונתונים מוצקים המעידים על כוח כלכלי רב בארה"ב. האם יסודות אלה יעלמו איכשהו במהלך שבוע אחד? אנחנו נוטים לחשוב שלא, ואנחנו מעודדים משקיעים בעלי הון לטווח הארוך להישאר סבלניים ולהתמיד במסלול ההשקעה בו בחרו.

לפני כמה שבועות סיימנו רבעון השלישי מרהיב ביותר בשוק המניות. אבל אז זה החלו לצוף מתחים מהמזרח ומלחמת המסחר עם סין הסלימה. ואז כמובן זינקו תשואות האג"ח הממשלתיות והשוק הגיב בנפילה.

חשוב שנבין בתור משקיעים שהנסיגה היתה הרבה יותר מדי קיצונית; בעוד המתחים עם סין עלו, ישנם סימנים כי המבוי הסתום עלול להישבר בקרוב ולהוביל למשא ומתן מסחרי. העלייה בתשואות האג"ח גם היא קשורה לסין אשר מכרה בשבוע שעבר איגרות חוב בהיקף של 3 מיליארד דולר, ולא בגלל חששות מיתון, אינפלציה או דאגות שהכלכלה מאטה.


שתי המדינות יהיה לדבר ולפתור את נושאי המסחר בחודש הבא במפגש G20 . ויש תקווה כי המפגש יערך בטון ידידותי יותר. (אם כן, השווקים יחזרו לעלות).


כשהמחצית הראשונה של אוקטובר מאחורינו, בואו נסרוק את הסיבות מדוע במחצית השנייה צפוי להיות הרבה, הרבה יותר טוב:


1) עונת הדוחות נמצאת כעת בעיצומה, ובמשך 9 וחצי השנים האחרונות, השוק עלה בממוצע ב -1.5% במהלך עונת הדוחות. יש סיכוי של 73% שעונת הדוחות הנוחכית תהיה חיובית היות ועונת הדוחות הקודמת הייתה מעולה.


2) אוקטובר, מבחינה היסטורית, הוא החודש הטוב ביותר עבור שוק המניות. (הוא גם ידוע לשמצה בתור החודש התנודתי ביותר, כפי שראינו כבר.) אבל גם הרווחי ביותר.


3) אוקטובר, נובמבר ודצמבר הם שלושת החודשים הטובים ביותר ברציפות בשוק.


אז יש למה לצפות!  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ