למה לא צריך לפחד משוק יורד?

עודכן ב: 5 יול 2018

שוק המניות משחר ההיסטוריה תמיד ידע לייצר דרמות בקרב המשקיעים, התנהגותו המתעתעת השאירה בהלם אנשים רבים. שווקים ברחבי העולם ירדו, התאוששו, צנחו שוב ואז עלו לרמה גבוהה בהרבה מהמקום שבו היו לפני קרות המקרה. אז מה העצה שלנו למשקיעים מודאגים?
בואו נזכר במה שקרה מיד לאחר הצבעת הבריטים להתנתקות מהאיחוד האירופאי (ברקזיט). ה- FTSE 100 (מדד של 100 המניות הגדולות בשוק המניות בבורסה בלונדון) ירד 3.15% ביום הראשון לאחר ההצבעה, אך סיים את השבוע עלייה של 1.99%.

קצת היסטוריה

המכניקה שעומדת מאחורי שוק ההון מלמדת אותנו שפעולות מדודות ויציבות, אשר מונעות מהגיון כלכלי ולא מתוך דחפים פנימיים, מנצחות בסוף הדרך ונושאות פרי. משקיעים רבים יודעים כי התמדה במסלול ההשקעה והימנעות משינויים שמקורם בלחץ ופזיזות זה אחד הדברים החשובים ביותר לעשות - הבעיה שקשה לנו ליישם זאת כשהרגש משתלט עלינו. בעולם המודרני אנחנו מוצפים חדשות לבקרים במידע רב, לעיתים מגיע ממקורות שאינם בעלי הידע המתאים, שחלקו סותר ומונע מאינטרסים. אשר משפיע על תהליך קבלת החלטות ההשקעה שלנו ופוגע בתשואת התיק שלנו. מחקרים רבים שנערכו בנושא הוכיחו כי למרות התנודתיות היומיומית שכולנו חשים, התשואות הריאליות לטווח הארוך של המניות הן עקביות להפליא!S&P500-תשואה שנתית ממוצעת של מדד ה

למרות זאת חשוב לזכור כי אם לדוגמא, לאחר שלוש שנים רצופות של תשואה של 10%, תחול ירידה של 10% בלבד, הירידה הזו מקטינה את שיעור הגידול השנתי הממוצע שלך בכ -50%. יתרה מזו, כעת נדרשת תשואה של כ-30% כדי להחזיר את שיעור התשואה הממוצע הנדרש.

למרות השינויים יוצאי הדופן בסביבה הכלכלית, החברתית והפוליטית במהלך שבעת העשורים האחרונים, המניות הניבו בין 6.6 ל -7.2% בשנה לאחר אינפלציה,למרות התנודות על גבי הקו המייצג את תשואת

ה-S&P500. הפרספקטיבה ארוכת הטווח משנה באופן קיצוני את נקודת המבט שלנו בנוגע לסיכון במניות, והתנודות קצרות הטווח בשוק, הנראות כה גדולות למשקיעים, אינן קשורות כלל לצבירת העושר לטווח ארוך.כיצד השפיעו מלחמות העולם על שווקי המניות?


איך המלחמות השפיעו על שוק המניות

המחקרים הראו כי לא משנה על איזו תקופה נסתכל, שוק המניות הניב תשואה שנתית של כ- 7% לאחר אינפלציה. מלחמת האזרחים, מלחמת העולם הראשונה, מלחמת העולם השנייה, אפילו השפל הגדול. הדפוס חוזר במדינות אחרות, כולל אלה שחוו התמוטטות וקריסה כלכלית. מלחמת העולם השנייה, למשל, גזלה 90% מהשווי של המניות הגרמניות ... אבל המניות הגרמניות התאוששו לחלוטין ב -1958, ועלו ב -30% בממוצע לשנה מ -1948 ל -1960. הן המשיכו משם לשיאים חדשים. בממוצע על פני זמן רב, התשואה שלהם היא תשואה ריאלית עקבית של כ- 6.6% ... מגמה זו נמשכת עד היום. כך גם לגבי יפן, בריטניה וכל שאר השווקים המפותחים בעולם; בטווח הקצר, תנודתיות, אבל בטווח הארוך, רווחים.השקעה לטווח הארוך היא התשובה


הסיבה שאנחנו לא שומעים הרבה על הכוח של השקעה לטווח ארוך - ואת האמת על חוסר התוחלת והמסוכנות במסחר תוך יומי - היא כי השקעה לטווח ארוך נתפסת כמשעממת. התקשורת הפיננסית מוצפת בידיעות ו"פייק ניוז" המעדדות אותך להיכנס לפאניקה, וחלקם הגדול של המוסדיים בתעשייה הפיננסית מרוויחים לא מעט כסף כאשר אתה עושה טעויות ומונע מפזיזות. כמו כן קיימות בבורסה מס' פקודות חכמות אשר נמצאות בשימוש אותם הגופים ומטרתן להטעות אותך ולהעלים את הפקודות שלהם מספר הפקודות, תוכלו לקרוא עוד במאמר הפקודות החכמות של הגופים המוסדיים. כמו כן פעילות מסחר גבוהה פירושה עמלות עבור ברוקרים ובנקים. האנשים היחידים שלא מרוויחים מהפעילות הזאת הם המשקיעים עצמם, כי כפי שמתברר, אנחנו לא יכולים לחזות את העתיד.

השקעה פסיבית היא המפתח להצלחה בטווח ארוך. אבל אנחנו תמיד ננסה לתת לך ערך מוסף ולשפר את ביצועי תיק ההשקעות שלך. במילים אחרות, אנחנו מנסים לתת לך יתרון. תוך ביצוע בקרות שוטפות על מצב החשבון, רמת הסיכון ואסטרטגיה המתאימה לך. אנו פועלים כדי ליצור לך תמהיל השקעות מפוזר וחכם, אשר יתאים לגודל התיק שלך ומידת הסיכון הנכונה עבורך. על ידי שימוש באלגוריתם חכם אשר סורק מחקרים של מיטב גופי האנליזה הגדולים והמוכרים בעולם. בעזרת צוות המחקר שלנו יצרנו אסטרטגיות, בקרות וסינונים טכנים ופנדומנטלים ועליהם ביצענו אופטימיזציה. אשר מטרתם לחשוף את תיק ההשקעות שלך לאוסף של גורמים, וכלי השקעה. במטרה אחת - לשפר את התשואות, ולהקטין את הסיכון. הטכנולוגיה שלנו מאפשרת לנו לבצע את כל זה באופן אוטומטי, ללא כל מאמץ מצידך.


בוא להתנסות עכשיו בשירות - קבל פרופיל מומלץ חינם!


  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ