כלכלה מול בהלה – האם נגיף הקורונה מהווה הזדמנות בשווקים?
התיקון המתבקש בשווקים הגיע בצורה אפוקליפטית למדי. העולם כולו עוסק בנגיף הקורונה שהדביק גם את השווקים אשר סגרו את השבוע האחרון בירידות חדות תוך ימי מסחר תנודתיים ובטווח מסחר חריג לחודשים האחרונים.

משקיעים נוטים לשכוח זאת לאחר תקופות של אופוריה ו-FOMO (ממש כמו זאת שאפיינה את החודשים האחרונים).

אך תיקונים הם חלק טבעי בהתנהלות המחזורית של השווקים הפיננסים. יחד עם זאת, תיקוני שוק אף פעם אינם מאופיינים ברוגע, נועם, נחת רוח ושלוות נפש בשווקים. זה תמיד מגיע באופן שמעורר חרדה, פאניקה, חששות וחוסר וודאות שמתגברות בנוגע למה שצופן העתיד.

פחד הוא אולי הרגש החזק ביותר במערכת הרגשות שלנו כיצורים חיים. בצורותיו הוא עשוי להניע אותנו מתוך חוסר רצון להיפגע, מה שהופך אותו בידי גורמים מסוימים לכלי אולטימטיבי לתמרון ומניפולציה.

בתוך כל ההתעסקות בנגיף הקורונה בשבוע האחרון, הפוקוס התמוגג מהאירוע הכלכלי המהותי ביותר – החלטת הריבית ונתון התמ"ג של ארה"ב ברבעון האחרון של 2019, שנשארה לעמוד מעל רמת ה-2% במהלך הרבעונים האחרונים, על אף החששות המוקרנות ממגזר הייצור.

למעשה, התנאים הכלכליים צפויים לחלחל למספרים גם בהמשך הדרך עם ההשפעות המורגשות יותר ויותר של הורדת הריבית במהלך החצי השני של השנה שעברה יחד עם הפשרות וההסכמות בשיחות הסחר.


נתון התמ"ג שהתקבל לרבעון האחרון של 2019 עמד על 2.1%, מעל צפי הלכלכנים שעמד על 1.8%.

עוד במהלך השבוע האחרון , הפדרל ריזרב החליט להשאיר את רמת הריבית כפי שהיא. בסך הכל מדובר בהמשך הפוגה לטרנד היורד שהחל במהלך חצי השנה השנייה של 2019. זהו צעד זהיר ונדרש של הפדרל ריזרב שבוחן את כליו להמשך הדרך ומתמודד עם שלב מתבגר של המחזור הכלכלי הנוכחי.

הסביבה הכלכלית בכלל הכלכלות הגדולות, כולל ארה"ב, נשארת חיובית ותומכת בשווקים הפיננסיים.

כמו כן, סקר מנהלי הרכש העולמי נמצא בשיא של 8 חודשים (מאז אפריל 2018), ברמה המעידה על התרחבות והדבר מאותת על השתפרות התנאים הכלכליים גם באסיה ובאירופה.

עונת הדוחות שנמצאת בשיאה גם היא נדחקה לשולי השיח הפיננסי. תוצאות הצמיחה של 2019 נותרו אנמיות נוכח העובדה כי במהלך 2018 חזינו בשיאים של רווחי החברות בהשפעת רפורמות המס. התמונה הכלכלית אמנם לא מושלמת, אך הצפי מגלם המשך טרנד חיובי בצמיחת הרווחים שיתגבר אל תוך החציון השני של 2020.


הלוגיקה של הכלכלה טוענת ומכתיבה כי סופו של השוק השורי הנוכחי והארוך בהיסטוריה יגיע במקודם או במאוחר. אך מחזורים כלכליים לא מתים מזקנה ולא ממחלה. הם נגרמים מהתחממות יתר של הכלכלה ומטעויות פטאליות וחוסר יכולת של הפדרל ריזרב.

אז אם חיפשתם נקודה או אירוע אסטרטגי שיאפשר לכם להשתלב בשוק ההון, תיקון הקורונה עלול להיות ההזדמנות המושלמת.

בכדי לראות ולזהות אותה, צריך להתעלם ממסך העשן. כדי לפעול מולה ולנצלה עלינו לפעול בניגוד לתחושת הכיווץ בבטן. אולי הגרף הבא שמתעד אירועים בריאותיים דומים במהלך ההיסטוריה, יכול להועיל.  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ