האם הטכנולוגיה עדיפה על האדם?

עודכן ב: 27 מרץ 2018

מאמר זה פורסם במקור במאגזין TIME ע"י וויטני לאנסמי חכם יותר - אתה, או המחשב שלך? או אולי המכשיר הנייד שבו אתה קורא מאמר זה? התשובה מורכבת יותר . מחשבים הם בהחלט מיומנים בפתרון בעיות ביעילות ובמהירות, בעוד שבני האדם יכולים לבצע משימות שמכונות פשוט לא יכולות לבצע. עדיין.


מחשבים יכולים לעבד סוגים מגוונים וספציפים של מידע הרבה יותר מהר מאיתנו. הם יכולים לסנן, לערבל את הנתונים ולבצע חישובים מורכבים דרך המעבדים שלהם, כדי ליצור תרחישים מרובים במהירות על אנושית. לדוגמה, המחשבים הטובים ביותר שהוכשרו בשחמט יכולים בשלב זה לתכנן מהלכים רבים קדימה, וטובים יותר מאשר את אלופי השחמט בעולם. המחשבים לומדים הרבה יותר מהר, ומצמצמים את האפשרויות המורכבות ביותר. כן, בני האדם גם לומדים מטעויות, אבל כשמדובר בהתמודדות עם פתרון בעיות ונוסחאות מורכבות מחשבים . אנחנו לרוב נטעה בדרך.


"כיום, מחשבים יכולים ללמוד מהר יותר מאשר בני אדם, למשל,רובוט ה-ווטסון (IBM) יכול לקרוא ולזכור את כל המחקרים על הסרטן, שום אדם לא יכול. עם יכולת למידה מעמיקה, ווטסון יכול גם לפתור בעיות, למשל, איך לטפל בזן נדיר של סרטן - ועושה זאת. אז במובן הזה, מחשבים יכולים להיות חכמים יותר מבני אדם " פרופ 'שלמה מיטל, עמית מחקר בכיר במכון שמואל נאמן בטכניון.


מצד שני, בני האדם עדיין עדיפים על מחשבים בהיבטים רבים. אנו מבצעים משימות, מקבלים החלטות ופותרים בעיות המבוססות לא רק על השכל הישר שלנו, אלא גם מתוך חוויות חיינו, אינטואיציה ורגש. מחשבים יכולים להיות מתוכנתים ומונגשים למידע עצום, אבל הם לא יכולים לחוות את החיים כמונו. לבני אדם יש תכונות שאנו מתייחסים אליהם לעתים כיצירה, דמיון והשראה. אדם יכול לכתוב שיר ולשיר אותו, להלחין


ולנגן, לצייר ציור או לחלום על ההמצאה הבאה שתשנה את העולם.


מחשבים נהנים מיתרונות אחרים על פני אנשים. יש להם זיכרון טוב יותר, הם יכולים להיות מוזנים מכמות גדולה של מידע, והם יכולים לנצל את כולו כמעט באופן מיידי. מחשבים אינם דורשים זמן שינה כמו בני אדם , כך שהם יכולים לחשב, לנתח ולבצע משימות סביב השעון. למרות ה"באגים" או הרגישות להפסקות חשמל. הם אינם מושפעים מרגשות, רצונות, צרכים וגורמים אחרים שלעתים קרובות מעיבים על יכולת השיפוט וקבלת ההחלטות. מחשבים יכולים להיות מתוכנתים על בסיס כמויות עצומות של מידע , אבל הם לא יכולים לחוות את החיים כמונו. מחשבים יכולים להיות מתוכנתים לשכפל חלק מהמשימות האלה, אבל הם לא מחזיקים את היכולת המולדת ליצור".

"מהירות היא לא אינטיליגנציה אבל בזכותה תוכל לנצח את מיטב המוחות"אבל מה אם נריץ את השעון קדימה? מומחים מסכימים בדרך כלל כי למחשבים של המחר יהיו כמה תכונות שכיום נראות אנושיות בלבד. למוח האנושי יש 86 מיליארד נוירונים (תאי עצב), אשר מנהלים קשרים ביניהם, לרשתות מחשבים יש הרבה פחות תאים, אבל יום אחד, מחשבים יגיעו לרמת מורכבות ותחכום של המוח האנושי. כל זה צפוי להגיע מוקדם יותר ממה שנדמה לנו. "ברגע שאנחנו מפצחים את הנוירוקוד שמפעיל את המוח שלנו, אני מאמין שאנחנו יכולים לשכפל את המבנה הזה באופן מלאכותי, כדי שנוכל באמת ליצור חיים בעלי בינה מלאכותית אמיתית", אומר פרופ' מיטל. "אני בהחלט יכול לראות את זה קורה במאה הקרובה". כמה אנשים, כמו מדען המחשבים ריי קורצווייל ומייסד חברת "טסלה", אילון מוסק הזהירו מפני הסכנות האפשריות של בינה מלאכותית שחזו את המכונות של העתיד אשר ישמידו את האנושות. אנחנו בהחלט צריכים להיות עם האצבע על הדופק בכל הקשור לבינה מלאכותית, כאשר אנו שולטים במכונות ולא להיפך.


"זו לא תחרות של האדם מול המכונה

זה שיתוף פעולה"Big Vision LLC. סטאיה מקליק

  • rss
  • LinkedIn Social Icon
  • youtube
  • facebook

שד' נים 2, ראשל"צ

פיורד פועלת באמצעות בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי מס' רישיון 543 ובאמצעות יועצת השקעות רשומה 12918 ברשות לניירות ערך - כנרת פרזון. בשימוש באתר זה הינך מקבל את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות שלנו. מובהר בזאת כי ביצועי העבר של ניירות הערך אינם ערובה לתוצאות עתידיות. תשואות צפויות, היסטוריות או תחזיות עשויות שלא לשקף ביצועים עתידיים בפועל של נייר הערך אין לראות בתכני האתר מכל סוג שהם הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או ביצוע כל פעולה פיננסית. אין לראות בתכנים תחליף לשיקול דעתו של הקורא או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכי הלקוח. המידע המופיע איננו מכיל את כלל המידע הנדרש למשקיע זה או אחר. הכותב איננו מחויב להודיע לקוראים בכל דרך שהיא על שינויים או עדכונים במידע, כל ניירות הערך כרוכים בסיכון ועלולים לגרום להפסד חלקי או מלא. שירותי ייעוץ ההשקעות נועדו לסייע ללקוחותינו בהכנות לעתידם הפיננסי ומאפשרים להם להתאים אישית את הנחותיהם לתיקיהם. אין בכוונתנו להציג כי ייעוץ ההשקעות שלנו מבוסס או שהוא אמור להחליף ניהול תיק השקעות ע"י בעל מקצוע. כמו כן פיורד אינה מספקת ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני ואינה מייצגת באופן כלשהו סוכנות פנסיונית כזו או אחרת. ייעוץ הניתן ע"י בעלי מקצוע בתחום הפנסיוני אינו באחריות פיורד השקעות. כל זמן בו הנתונים והציטוטים שפיורד משתמשת בהם מגיעים מצד שלישי, פיורד לא יכולה להבטיח את דיוק או שלמות הנתונים המסופקים על ידי צדדים שלישיים. כמו כן פיורד לא תישא באחריות לשימוש בתוכנת צד שלישי כזו או אחרת ולא לכשלים בתוכנות אלו ולנזקים שיגרמו כתוצאה משימוש בתוכנות אלו שאינן בבעלות פיורד השקעות. חלק מהמסלולים המומלצים כוללים רכיבי מינוף והשקעות בחסר (short) ,בעוד שלמנוף פיננסי ומכירה בחסר יש פוטנציאל לייצר רווחים גבוהים יותר, הם עלולים לגרום להפסדים גדולים יותר ולהשקעות בסיכון מיוחד כהגדרת החוק, כמו כן, רכיבי ההמלצות עשויים להיות מושפעים מסיכוני שוק , כולל תנודתיות, אשר עלולה להשפיע על שווי רכיבים מסויימים בהמלצות. גורמים כגון צמיחה במשק האמריקאי ומשקים זרים, רמות הריבית ואירועים פוליטיים אשר משפיעים על שוקי ניירות הערך. השווקים נוטים גם הם לנוע במחזורים, עם תקופות של עליית מחירים וירידות. אם קיימת ירידה כללית בניירות ערך ובשווקים אחרים, ההשקעה שלך עלולה לאבד ערך. מודגש בזאת כי לפיורד אין כל ערובה לתוצאות עתידיות של תיק ההשקעות שלך. והחלטת ההשקעה הסופית הינה של הלקוח בלבד.

עוצב ונבנה ע"י

כל הזכויות שמורות ©  לפיורד טכנולוגיות בע"מ